ARCHIWUM

KONIEC EUROPY?! Merkel opowiada się za Unią dwóch prędkości. Na podziale zależy też innym liderom

Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się w poniedziałek za Europą różnych prędkości. Merkel oraz prezydent Francji Francois Hollande i premierzy Hiszpanii i Włoch, Mariano Rajoy i Paolo Gentiloni dyskutowali w Wersalu pod Paryżem o przyszłości UE.

"Musimy odważyć się na to, by niektóre kraje szły do przodu, jeżeli nie wszyscy będą chcieli brać udział" – powiedziała Merkel przed spotkaniem w gronie czworga. Za takim rozwiązaniem opowiedział się też Hollande. Wymienił obronę oraz pogłębioną współpracę w ramach unii gospodarczej i walutowej.

 

"Musimy być Unią, która nie tylko obiecuje, lecz także rzeczywiście zapewnia ludziom ekonomiczny dobrobyt, miejsca pracy, bezpieczeństwo socjalne" – zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu.

 

Spotkanie w Wersalu na zaproszenie Hollande’a poświęcone było przygotowaniom do dwóch szczytów UE, które odbędą się w tym miesiącu.

 

Merkel opowiadała się w minionych tygodniach kilkakrotnie za Unią różnych prędkości, m.in. podczas nieformalnego szczytu UE na Malcie. (PAP)

Źródło: lep/ kot/ mc/

Komentarze

Zobacz także

Terrorysta? Szwedzka policja opublikowała zdjęcie człowieka, którego poszukuje

Redakcja malydziennik

Prezydent apeluje o uspokojenie nastrojów

Redakcja malydziennik

Był krok od śmierci, kiedy usłyszał anielskie śpiewy… Michael Douglas ujawnia swoją tajemnicę

Redakcja malydziennik
Ładuję....