POLITYKA

Koniec biedy w Polsce? To chyba odczuł każdy, kto ma dzieci: żyje się łatwiej

W 2016 r. wystąpiła wyraźna poprawa sytuacji materialnej wszystkich gospodarstw domowych w Polsce. Po odtrąceniu podatków rodziny miały do dyspozycji dochód średnio o 7 proc. większy niż rok wcześniej, natomiast małżeństwa z trójką dzieci nawet o ponad 25 proc. większy – czytamy w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Poprawa warunków życia dotyczy każdej polskiej rodziny. W porównaniu z 2015 rokiem widać wyraźną poprawę, co odnotowuje Główny Urząd Statystyczny. Przeciętnie dochód po odtrąceniu podatków na osobę wyniósł 1475 zł. Oczywiscie rosły też wydatki, lecz nie na tyle, by przewyższyć dochody.

 

Według GUS rodziny mają wreszcie możliwość oszczędzania. A to wszystko dzięki 500+. Dla gospodarstw domowych korzystających z programu, stanowiło ono 16,8% dochodów rozporządzalnych na osobę.

 

Kolejnym aspektem jest wzrost płacy minimalnej w 2016 roku o 100 zł z 1750 zł do 1850 zł. W tym roku będzie ono jeszcze wyższe – chodzi o 2000 zł.

 

Właśnie te podwyżki sytuacja dochodowa polskich małżeństw z trójką lub większą liczbą dzieci wyraźnie się poprawia. Przeciętny wzrost miesięcznego dochodu wyniósł aż 25,2%.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Dziennikarz zwyzywany i szarpany przez "obrońców demokracji"

Niemcy w podły sposób zaatakowały film IPN. "Niezwyciężeni" zmieszani z błotem

Redakcja malydziennik

Koniec wojny! Jak długo przetrwa pokój?

Redakcja malydziennik
Ładuję....