ARCHIWUM

Kongregacja Nauki Wiary powinna przywołać generała jezuitów do porządku. „To dla mnie niepojęte, że on mógł powiedzieć coś takiego”

To jakieś kompletne nieporozumienie, że generał jezuitów mógł powiedzieć, że chrześcijanie nie wiedzą, co Jezus rzeczywiście powiedział na temat rozwodów, bowiem w Jego czasach nie istniały magnetofony. Tak, w ostrych słowach, skomentował kuriozalną wypowiedź o. Arturo Sosa Abascala kard. Raymond Burke.

Kardynał odniósł się w ten sposób do zaskakującego wywiadu, w którym generał jezuitów powiedział, że w czasach Chrystusa nie było urządzeń, które by zarejestrowały jego słowa. – Wiadomo jednak, że słowa Jezusa należy kontekstualizować, są wyrażone w języku, w specyficznych okolicznościach i skierowane do kogoś konkretnego – przekonuje generał zakonu Jezuitów i dodaje: "W ciągu ostatniego wieku w Kościele nastąpił wielki rozkwit badań, które starają się dokładnie zrozumieć, co Jezus chciał powiedzieć… To nie jest relatywizm, ale potwierdzenie, że  słowo jest względne, Ewangelia została napisana przez ludzi, i jest akceptowana przez Kościół, który składają się z ludzi… Więc to prawda, że  nikt nie może zmienić słów Jezusa, ale trzeba wiedzieć, jakie one były! – mówił.

 

Takie stwierdzenia, podkreśla kard. Burke, to „poważny błąd”, który „powinien być skorygowany”. – Nie rozumiem, jak prominentny lider w Kościele może wypowiadać takie słowa – mówił kardynał. – To całkowity błąd. To niewiarygodne, że ktoś może mówić takie rzeczy. Ta wypowiedź powinna być skorygowana – mówił kardynał. I dodawał, że jest dla niego szokujące, że ktoś może kwestionować słowa Jezusa na podstawie tego, że nie było w Jego czasach urządzeń nagrywających.

 

Według kardynała wypowiedź ta powinna zostać skorygowana przez Kongregację Nauki Wiary, bowiem jest to poważny, a nie przypadkowy błąd dotyczący fundamentów naszej wiary. 

Źródło: Life Site News/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Pawłowicz wzywa do bojkotu. PRZYŁĄCZ SIĘ!

Redakcja malydziennik

Nowy trop ws. Magdy Żuk: prokuratury wypowiada się ws. UDUSZENIA Polki

Redakcja malydziennik

Niecodzienna sytuacja w TVP. GRZEGORZ BRAUN koryguje flagę POLSKI! [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....