ARCHIWUM

Kończy się samowolka pracowników opieki społecznej. Sąd właśnie skazał urzędników za zniesławienie rodziny

Tarnowski MOPS bezzasadnie wszczął postępowanie w sądzie opiekuńczym przeciwko rodzinie. Teraz urzędnicy będą musieli zapłacić za niesprawiedliwość.

W 2015 roku wobec rodziny Moniki i Czesława z Tarnowa zostało wszczęte postępowania w przedmiocie ograniczenia władzy rodzicielskiej małżonków wobec ich sześciorga dzieci. Doszło do tego z inicjatywy dwóch pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie.

 

Urzędniczki niesłusznie oskarżyły rodzinę o zaniedbania wobec dzieci. Rodzinie pomógł jednak Instytut Ordo Iuris, dzięki któremu wykazano nieprawdziwość stawianych zarzutów. Ordo Iuris doprowadził także do przeprowadzenia śledztwa przeciwko oszukańczym praktykom pracownikom opieki społecznej.

 

Sprawa rozbijała się jednak o wokandę MOPS-u i trafiła do sądu. W poniedziałek tarnowski Sąd Rejonowy orzekł, że urzędniczki są winne popełnienia przestępstwa zniesławienia i nakazał zapłatę zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej rodziny. Odstąpił jednocześnie od skazania, orzekając wobec oskarżonych roczny i dwuletni okres próby.

 

Jest to precedensowa sprawa, pozwalająca widzieć sprawiedliwą przyszłość niesprawiedliwie potraktowanych rodzin przez opieką społeczną.

Źródło: Ordo Iuris

Komentarze

Zobacz także

Odlot Kijowskiego! Trzeba zabrać mu możliwość udostępniania treści na portalach społecznościowych!

Redakcja malydziennik

Media kłamią? Przeczytaj, jak poradzą sobie z tym Amerykanie

Redakcja malydziennik

Zakończyła się sekcja zwłok Magdaleny Żuk. ZOBACZ CO WYKRYTO!

Redakcja malydziennik
Ładuję....