CYWILIZACJA

Komputerowe gry wkrótce na Olimpiadzie? Międzynarodowy Komitet Olimpijski zajął takie stanowisko:

Ostatnie spotkanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zdecydowało się na odważny krok. W sobotni oświadczeniu potwierdzono, że eSport to także sport.

Na spotkaniu w Lozannie był także przewodniczący MKOl-u, Thomas Bach. Razem z uczestnikami szczytu zgodził się, że eSporty, które wymagają rywalizacji "powinny być uważane za aktywność fizyczną". Co więcej, gracze poświęcają tyle czasu na grę i trenowanie, które "może być porównywalne" z tym zaangażowaniem w sport tradycyjnych atletów.

 

W 2022 Chiny na kontynentalnych igrzyskach będą przeprowadzały rozgrywki medalowe także w sportowych grach komputerowych. To niebagatelny krok w kierunku zaproszenia graczy na międzynarodowe Igrzyska Olimpijskie.

 

Nie należy jednak spodziewać się, że stanie się to na najbliższej Olimpiadzie. Od aktywności fizycznej do dyscypliny sportowej jeszcze jednak długa droga – MKOl zaznaczył, że zawartość eSportów nie może łamać wartości olimpijskich. A w dalszej kolejności należy zadbać o brak dopingu, hazardy, manipulacji i innych, obecnych w świecie gier, nieolimpijskich zwyczajów.

Źródło: thelocal.ch

Komentarze

Zobacz także

Video: Dwóch bandziorów próbowało obrabować przechodnia. Tego się nie spodziewali!

Redakcja malydziennik

No to mamy problem z pogodą! Będą … przymrozki!

Imigranci: Chcemy zislamizować Niemcy. Pokonamy Was macicami naszych kobiet

Redakcja malydziennik
Ładuję....