WYDARZENIA

KOMPROMITACJA! Za zabicie psa więcej, niż za zabicie dziecka

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmianę prawa i zaostrzenie kar za zabijanie ze szczególnym okrucieństwem zwierząt. Ma za to grozić nawet pięć lat więzienia.

PiS planuje zaostrzenie kar za zabijanie. Niestety nie chodzi o zabijanie ludzi, ale zwierząt. Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by za zabicie ze szczególnym okrucieństwem psa groziło nam pięć lat więzienia (teraz do trzech). I może nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że obecnie za zabicie zdrowego dziecka grozi kara 2.5 roku więzienia (nieczęsto zresztą wobec lekarzy orzekana). A jeśli dziecko, o jakim mowa jest chore czy ma nieodpowiedniego ojca – to państwo jeszcze za jego zabicie zapłaci.

 

Tak wiem, że różnica ma być taka, że gdy mówimy o zwierzętach rzecz dotyczy zabicia ze szczególnym okrucieństwem, ale tak się składa, że aborcja jest zabiciem ze szczególnym okrucieństwem. I dotyczy to zarówno rozrywania na strzępy w trakcie aborcji do dwunastego tygodnia ciąży, jak i wywoływania porodu, w trakcie którego (lub po nim, jak dzieci konające w zimnych szpitalnych salach) dziecko umiera, gdy mówimy o aborcjach eugenicznych. Nie widać więc powodów, by uznać, że zabicie psa łopatą jest zbrodnią większą niż aborcja. I surowiej za to karać.

 

I żeby nie było wątpliwości nie mam nic przeciwko obronie interesów zwierząt czy budowaniu ich dobrostanu (choć uważam, że w sensie ścisłym nie można mówić o prawach zwierząt). Nie popieram okrucieństwa wobec zwierząt i uważam, że powinno być ono karalne. Ale jednocześnie mam wrażenie, że konserwatywny rząd, który nieustannie mówi o chrześcijańskich wartościach, mógłby zatroszczyć się także o to, by chronić ludzi. I o to, by kary za zabicie psa nie były większe, niż za zabicie człowieka.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Masakra! Protestanccy pastorowie odprawili pierwszą Mszę dla osób transpłciowych!

Oto krótki przewodnik po Koranie, po którym zrozumiesz wszystko!

Redakcja malydziennik

BRAWO TRUMP! „Prześladowani chrześcijanie będą mieli pierwszeństwo azylu w USA”

Redakcja malydziennik
Ładuję....