ARCHIWUM

Komisja ds. Amber Gold przynosi efekty: teściowej Marcina P. postawiono zarzuty!

Łódzka Prokuratura Regionalna postawiła zarzut "prania brudnych pieniędzy" Danucie J.-P. Takie same zarzuty postawiono już jej córce i zięciowi.

W zeszłym tygodniu sejmowa komisja zajmująca się aferą Amber Gold przesłuchiwała Danutę J.-P. Kobieta jednak nie chciała odpowiedzieć na zadawane pytania. Opinia publiczna i członkowie komisji mogli usłyszeć jedynie "nie odpowiem na to pytanie". Więcej o przesłuchaniu pisaliśmy tutaj.

 

Natomiast dziś prokuratura w Łodzi postanowiła postawić jej zarzuty. Dotyczą one oszustw, za które Marcin i Katarzyna P. już odpowiadają przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Rola Danuty J.-P. polegała na udostępnieniu swojego konta bankowego oszustom, a także przyjęcie ich wynagrodzenia na swoje konto – chodzi o 1.200.000 PLN. Dodatkowo z jej konta przelano przeszło 1 mln złotych tytułem "za faktury za złoto", tymczasem taka transakcja nie miała miejsca. Dodatkowo na własny użytek miała podjąć 376 tys. zł.

 

Danuta J.-P. nie przyznaje się do winy i odmówiła składania zeznań. Za przestępstwa o które jest oskarżona grozi kara do 10 lat więzienia. Są to pierwsze zarzuty postawione w tym wątku śledztwa dotyczącego obligacji w złoto, które doprowadziły 19 tys. klientów do strat na łączną wysokość 851 mln zł.

Źródło: onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Szydło apeluje: rząd polski zajmie się … smogiem!

Redakcja malydziennik

Europa przejrzała na oczy! Ten muzułmański kraj nie tak prędko wejdzie do UE. Groźby to nie wszystkie ich zabiegi

Redakcja malydziennik

Oto konkretne wymagania Papieża. Zobacz, jaką postawę winien zająć katolik w kwestii uchodźców

Redakcja malydziennik
Ładuję....