POLITYKA

Kolejny ZAMACH! Ludzie znów zginęli w Rosji

W Chabarowsku na rosyjskim Dalekim Wschodzie doszło w piątek po południu czasu lokalnego do zamachu na miejscowy oddział Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), w którym zginęły dwie osoby i 18-letni napastnik.

Mężczyzna wszedł do recepcji budynku i nie przekraczając bramki kontrolnej zaczął strzelać do znajdujących się na miejscu ludzi. Zabił pracownika FSB i jednego z petentów – obywatela WNP, a drugiego zranił. Został zastrzelony przez ochronę.

 

Agencja TASS podała, powołując się na FSB, że wcześniej zastrzelił on jeszcze jednego człowieka – instruktora klubu strzeleckiego, skąd ukradł broń myśliwską.

 

"Podczas działań operacyjno-śledczych wyszło na jaw, że A.W. Koniew, urodzony w 1999 roku w Kraju Chabarowskim, zabił w klubie strzeleckim w Chabarowsku instruktora, a następnie ukradł karabin myśliwski +Sajga+ i dwa pistolety. Potem dokonał napadu na siedzibę FSB” – poinformowała Służba Bezpieczeństwa.

 

Władze podały, że sprawca należał do ugrupowania neonazistowskiego i był mieszkańcem Chabarowska. W mediach pojawiły się też doniesienia, że wniósł on do budynku FSB urządzenie wybuchowe, lecz nie okazały się one prawdziwe. (PAP)

 

jo/ mc/

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Blamaż? To wygląda na PROWOKACJĘ. Merine Le Pen nic nie mówiła o demontażu Unii Europejskiej!

ISLAMIŚCI zaatakują w święta wielkanocne. Jest specjalna instrukcja jak to zrobić

Redakcja malydziennik

Komunistyczny szpieg i mason kandydatem na prezydenta Austrii!

Redakcja malydziennik
Ładuję....