POLITYKA

Kolejny ważny fakt w sprawie Magdy Żuk. Właśnie poinformował o nim Zbigniew Ziobro

Samolot z ciałem Magdaleny Żuk wylądował w Warszawie; w piątek rano we Wrocławiu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok – powiedział w czwartek minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

"Około godzinę temu wylądował na Okęciu samolot, który przywiózł zwłoki do kraju. Są transportowane do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, w celu przeprowadzenia specjalistycznego badania tomografem komputerowym" – powiedział Ziobro na konferencji prasowej. "Badanie to pozwoli w sposób precyzyjny ustalić stan tkanek układu kostnego, tkanek miękkich i poszczególnych organów" – dodał.

 

"W dniu jutrzejszym, w godzinach rannych odbędzie się we Wrocławiu sekcja zwłok. W związku z tą sekcją zostaną też przeprowadzone konkretne, szczegółowe badania histopatologiczne, toksykologiczne, które odpowiedzą na ważne pytania śledczych i będą miały istotne znacznie dla ustalenia całokształtu okoliczności w tym postępowaniu" – powiedział Ziobro.

 

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk, poinformowała, że po tym jak ciało zostanie sprowadzone do Polski, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

 

27-letnia Magdalena Żuk 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do kurortu Marsa-Alam. Po dwóch dniach partnera kobiety, który miał z nią kontakt telefoniczny, zaniepokoiło jej zachowanie; zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. Zmarła w wyniku obrażeń odniesionych wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w Marsa-Alam, gdzie przebywała. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Konflikt w Czechach na linii rząd-Kościół. Chodzi o przyjmowanie uchodźców – "nie damy sobą pomiatać"

Redakcja malydziennik

Angela Merkel jest niezniszczalna! Powalczy po raz czwarty o fotel kanclerza

Redakcja malydziennik

Pieczyński oszalał! Mówi o katolikach-mordercach i … wielkiej erekcji!

Redakcja malydziennik
Ładuję....