POLITYKA

Kolejny pomysł PiS dla Polaków! Będą trzynastki dla emerytów?

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze przed kolejnymi wyborami chce dać niektórym Polakom kolejny prezent. Mowa o emerytach i pomocy materialnej dla nich. 

Wicemarszałek Ryszard Terlecki ujawnił nowe pomysły PiS na emerytów. Jak przyznał, to druga grupa, po rodzinie, której rząd chce pomóc – pisze dziennik ”Fakt”.

O konieczności podniesienia dochodów emerytów mówi się od dawna. Rząd postanowił jednak wyczekać i ewentualne podwyżki planują dać tuż przed wyborami. – Z pewnością przed wyborami parlamentarnymi nastąpi znaczący ruch, który poprawi sytuację materialną seniorów – zapowiedział, cytowany przez dziennik Terlecki.

Jaka będzie to pomoc, jeszcze PiS nie zadecydował, ale mówi się od dwóch pomysłach na emerytów – informuje „Fakt”.  Pierwszym jest 13. pensja, czyli jednorazowa wypłata tuż przed Bożym Narodzeniem. O podobnym pomyśle wcześniej mówiło PO, zaznacza dziennik.

Drugim jest zwolnienie seniorów z podatku dochodowego. W tym przypadku emeryci z najniższą pensją zyskali by 140 zł miesięcznie. Ten pomysł już wcześniej składał PSL.

sjsj/FAKT

Komentarze

Zobacz także

Prawdziwe przyczyny raka są już dawno znane i ukrywane od…

Sprawiedliwość po latach? IPN oskarża byłego oficera MO w Lublinie

Redakcja malydziennik

Krajowa Rada Sądownictwa działa w sposób NIEKONSTYTUCYJNY. Wreszcie będzie można się wziąć za reformę tego układu

Redakcja malydziennik
Ładuję....