ARCHIWUM

Kolejny mord. Uchodźca zasztyletował…

30-letni psycholog zginął w środę w ośrodku pomocy dla uchodźców w Saarbruecken na południowym zachodzie Niemiec od ciosu nożem, jaki miał mu zadać 27-letni Syryjczyk – poinformowała policja. Domniemanego zabójcę zatrzymano w pobliżu miejsca zdarzenia.

Według policji, mieszkający w Saarbruecken Syryjczyk udał się w środę przed południem po poradę do ośrodka psychospołecznego dla uchodźców i migrantów, prowadzonego przez Niemiecki Czerwony Krzyż w dzielnicy Burbach. Nie jest na razie jasne, czy był już wcześniej pod opieką tego ośrodka. 

 

W trakcie rozmowy z psychologiem zaczął się z nim kłócić, a następnie pchnął go nożem. Zaatakowany zmarł na miejscu wskutek doznanych obrażeń. Sprawca próbował zbiec, ale szybko go zatrzymano. Przedtem najprawdopodobniej sam zadał sobie ciężkie rany nożem i przebywa obecnie w szpitalu. Przesłuchiwanie go jest na razie niemożliwe. 

 

Rzecznik organizacji Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Kraju Saary Martin Erbelding określił tę zbrodnię jako "całkowicie przerażającą". Jak jednocześnie zaznaczył, istnieje zawsze pewne ryzyko, gdy pracuje się z ludźmi z państw ogarniętych wojną domową. Ośrodek w Burbach oferuje swym podopiecznym pomoc zarówno psychologiczną, jak i psychoterapeutyczną. 

 

Motywy czynu nie są jeszcze znane, ale policja wyklucza, by istniało tutaj podłoże terrorystyczne. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Franciszek o Donaldzie Trumpie i populistach: "Wielką nieroztropnością byłoby…"

Redakcja malydziennik

Jak rozpoznać czas końca świata? Odpowiedź jest prosta i znajdziesz ją tutaj!

Redakcja malydziennik

Lemingi mają w oczach strach?

Redakcja malydziennik
Ładuję....