POLITYKA

Kolejny list kardynałów do Papieża. „Zamieszanie i dezorientacja”; „to, co jest grzechem w Polsce, nie jest nim w Niemczech”

Czterech kardynałów, autorów „Dubia” ujawniło kolejny list do Franciszka, który skierowali do niego 25 kwietnia 2017 roku. Jego autorzy piszą w nim wprost o „zamieszaniu i dezorientacji” jakie wywołała papieska adhortacja wśród katolików, a także proszą o osobistą audiencję.

W liście kardynałowie piszą wprost o tym, że adhortacja wywołała głęboki podział w Kościele. „I oto, co się dzieje – jakby bolesne nie było dostrzeganie tego – to, co w Polsce jest grzechem w Niemczech jest dobre, to, co zabronione w archidiecezji Filadelfii jest dopuszczone na Malcie” – wskazują kardynałowie Carlo Caffarra, Walter Brandmüller, Raymond Burke i Joachim Meisner.

 

Kardynałowie proszą o spotkanie z papieżem, by mogli zadać Ojcu Świętemu pytania przedstawione w „Dubia”, a także rozważyć sytuację zamętu i konfuzji w Kościele, które powstały na skutek „obiektywnie niejasnych fragmentów adhortacji”. Jednocześnie w liście podkreślona jest absolutna wierność Stolicy Apostolskiej, a także miłość do Ojca Świętego, w którym kardynałowie, jak podkreślają, rozpoznają „słodkiego Jezusa na ziemi”. 

 

Nie ma wątpliwości, przypominają kardynałowie, że choć prefekt Kongregacji Nauki Wiary wielokrotnie zapewniał, że nic się w doktrynie Kościoła nie zmieniło, to jednocześnie są liczne diecezje czy Kościoły lokalne, które przyjęły rozstrzygnięcia sprzeczne z dotychczasową nauką Kościoła. I nie chodzi, przypominają w liście kardynałowie, tylko o dopuszczenie rozwodników w ponownych związkach do Eucharystii, ale także o koncepcje sumienia moralnego, która nigdy nie była akceptowana w Kościele.

Źródło: LifeNews.com/Malydziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Bronisław Komorowski wylądował w szpitalu

Redakcja malydziennik

Lotniska i elektrownie celem CYBERATAKÓW! Służby mówią o tym już otwarcie

Redakcja malydziennik

Media kłamią? Przeczytaj, jak poradzą sobie z tym Amerykanie

Redakcja malydziennik
Ładuję....