KOŚCIÓŁ POWSZECHNY WYDARZENIA

Kolejny kraj Ameryki Południowej zagrożony kryzysem? Biskupi reagują!

„Wyrażamy zaniepokojenie i prosimy tych, na których spoczywa odpowiedzialność polityczna, jak też zwykłych obywateli, o szanowanie państwa jako instytucji oraz stawianie dobra wspólnego na pierwszym miejscu, przed interesami partyjnymi czy ideologicznymi” – piszą biskupi Ekwadoru w odpowiedzi na ostatnie wydarzenia w tym kraju.

Tamtejszy prezydent Lenín Moreno, wybrany zaledwie 4 miesiące temu, wycofał wszystkie upoważnienia dla swojego zastępcy, Jorge Glasa, gorącego zwolennika byłego szefa państwa. Obaj zajmujący najwyższe stanowiska politycy należą do tej samej partii politycznej. Jako oficjalne powody decyzji podano trwające dochodzenie w sprawie brazylijskiego koncernu Odebrecht, z którym mogły łączyć wiceprezydenta pewne powiązania.

 

Ekwadorscy biskupi wyrazili nadzieję, że w kraju nie dojdzie do podziału z powodu tych zawirowań. Wezwali wszystkich odpowiedzialnych za państwo do sprawiedliwości, praworządności i jawnego działania. Zaznaczyli, że największym niepokojem pozostaje dla nich ubożenie znacznej części społeczeństwa w wyniku kryzysu ekonomicznego i etycznego.

 

Dlatego też hierarchowie otwarcie wezwali w swoim dokumencie do walki z korupcją, pogarszającą ostatnio sytuację zwykłych mieszkańców tego południowoamerykańskiego kraju.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Skandalem nie jest aborcja, skandalem jest pokazywanie jej skutków. Oto logika aborterów

Mandat za używanie klimatyzacji. Czy to możliwe?

Redakcja malydziennik

Niemiec wystawił na aukcji kradziony obraz. Okazało się, że to polskie arcydzieło sztuki!

Redakcja malydziennik
Ładuję....