ARCHIWUM

Kolejny kardynał wspiera „Dubia”. „Mam wątpliwości, czy krytykami kardynałów kieruje pragnienie prawdy”

Jasne wsparcie dla czterech kardynałów, którzy skierowali do Franciszka swoje „Dubia” w sprawie „Amoris laetitia” wyraził kard. Paul Josef Cordes. Jego zdaniem oburzenie na kardynałów jest niezrozumiałe.

Kard. Codes, były przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum podkreślił, że czterech kardynałów skierowało do papieża formalną prośbę o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących „Amoris leatitia”. I natychmiast znaleźli się pod zmasowanym atakiem zwolenników papieża. „Oni spotkali się z całkowicie nieproporcjonalną odpowiedzią, nie rozumiem tego oburzenia” – podkreślił kard. Cordes. I dodał, że jego zdaniem trudno uznać, by „oburzeni byli rzeczywiście motywowani pragnieniem poznania prawdy”.

 

Niemiecki hierarcha przypomniał także, że nie zdarzyło się dotąd w historii, by Kościół zmienił lub odrzucił istotny element swojej doktryny. Nie sposób byłoby zresztą głosić obecnie nieomylnej doktryny wiary, gdyby zmieniało się doktrynę głoszoną wcześniej. A przecież, podkreślał kard. Cordes, Kościół zawsze głosił nierozerwalność małżeństwa. Jeśli zaś ktoś szuka ostatecznych orzeczeń w tej kwestii to znajdują się one w „Familiaris consortio”. Przypisy do „Amoris laetitia”, podkreślał kardynał, nie mogą ich zmienić.

Źródło: LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

Mocne słowa Wassermanowej: Spółka OLT powstała by prać pieniądze z Amber Gold

Redakcja malydziennik

Szwedzi bronią się: tak naprawdę nie ma u nas stref no-go. Jest tylko jeden problem…

Redakcja malydziennik

Imigranci wysyłają dzieci do krajów pochodzenia a tam… Dania wreszcie mówi NIE

Redakcja malydziennik
Ładuję....