CYWILIZACJA

Kolejny dzieciak uwierzył w DURNĄ grę. Zabawa skończyła się w szpitalu. Policja apeluje do rodziców!

15-letni mieszkaniec Gliwic okaleczył się i trafił do szpitala, prawdopodobnie pod wpływem niebezpiecznej gry sieciowej – poinformowała we wtorek gliwicka policja, którą powiadomił kurator chłopaka.

15-latek z głębokimi ranami ciętymi obu przedramion został przetransportowany do szpitala.

 

Jak wstępnie ustalono, chłopiec wdał się w niebezpieczną grę, w której tajemniczy "opiekun" wydaje coraz to poważniejsze w skutkach polecenia. Samookaleczenie to tylko jeden z etapów gry – doświadczenia innych krajów wskazują, że na koniec "rozgrywki" dzieci mogą otrzymać nakaz popełnienia samobójstwa.

 

Policjanci zabezpieczyli tablet, którym posługiwał się nastolatek oraz złożyli wniosek o umieszczenie chłopca na obserwacji w jednym ze śląskich szpitali psychiatrycznych.

 

Policja apeluje, by rodzice sprawdzali, czym w internecie zajmują się ich dzieci, jakie strony odwiedzają i z kim się komunikują.

 

Sprawą interaktywnej gry od pewnego czasu interesują się prokuratura, Rzecznik Praw Dziecka, MSWiA i resort cyfryzacji; również MEN rozesłało kuratorium list z ostrzeżeniem, który rozsyłany jest szkołom.

 

Szczecińska prokuratura okręgowa w zeszłym tygodniu wszczęła śledztwo ws. trzech przypadków samookaleczeń, których uczniowie dokonali pod wpływem "gry". (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

PILNE! Wiceprezydent USA na Marszu dla Życia: Życie ponownie wygrywa w Ameryce

Redakcja malydziennik

Nowe fakty ws. zamordowanej 10-latki! „Czekał na nią pod domem, broniła się”

Adam Gaafar

Karmiące mamy: nie spożywajcie tego pod żadnym pozorem! Nie przyczynia się to dobrze zdrowiu dziecka

Redakcja malydziennik
Ładuję....