RELIGIA

KOLEJNE takie słowa z ust Franciszka! Tym razem mówi wprost o emigrantach: przyjmować, ale…

"Każdy kraj musi zobaczyć, jaką liczbę uchodźców jest w stanie przyjąć" – a to dopiero początek wywiadu z papieżem. Potem jest tylko ciekawiej: "Nie można przyjmować, kiedy…

"Nie można przyjmować, kiedy nie ma możliwości integracji” – mówił o uchodźcach papież Franciszek w wywiadzie dla gazety, która pomaga bezdomnym i potrzebującym, Scarp de’ tenis.

 

Na kwestiach osób wykluczonych skupiła się także cała rozmowa. Gazeta przypomniała szum medialny wokół kupna nowych butów przez Franciszka, podczas gdy we współczesnym świecie coraz trudniej jest wejść w buty kogoś innego. Ludziom brakuje także empatii, aby pomóc potrzebującym. Franciszek stanowczo powiedział, że obecnie traktujemy bezdomnych jak psy – rzucamy im drobne nawet nie patrząc im w oczy. 

 

Dodał także, że należy pomagać – niezależnie, czy jest to uliczny żebrak czy fundacja. Przypomniał także pewną matkę z Argentyny, która uczył dzieci aby dzielić się tym, co mają, a nie tym, co zbywało.

 

Wywiad poruszył także kwestie uchodźców – „Ci którzy przybywają do Europy, uciekają przed wojnami i głodem. Mają prawo do tego, by migrować, i mają też prawo do tego, żeby być przyjęci” – mówił papież. Rządzący powinni jednak racjonalnie przyjmować emigrantów – tylu, ilu są w stanie. Dodał także, że należy rozpatrzyć kwestie możliwej integracji społeczeństwa: „Integracja oznacza wejście w życie nowego kraju, respektowanie jego praw i kultury, ale zarazem szacunek dla kultury przybyszów.”

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Jesteśmy na progu … wydarzeń apokaliptycznych! ZOBACZ!

„Wasze cierpienia są także naszymi cierpieniami”. Papież Franciszek przypomina, że męczeństwo nie ma wyznania!

Redakcja malydziennik

Na brak zadowolenia z seksu najlepsza jest… NIE UWIERZYSZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....