ARCHIWUM

Kolejne dziecko skatowane w Łodzi…

Łódzki sąd aresztował w sobotę na dwa miesiące rodziców 3-miesięcznej dziewczynki podejrzanych o znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Dodatkowo ojciec dziecka ma zarzut spowodowania u niego obrażeń ciała, które naruszyły czynności narządów na czas powyżej 7 dni.

O zastosowaniu wobec podejrzanych aresztu poinformował PAP rzecznik prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Dodał, że obojgu grożą kary do lat 10 pozbawienia wolności. Kobieta działała w warunkach recydywy – była wcześniej karana i odbywała karę pozbawienia wolności.

 

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, personel poradni zajmującej się 3–miesięczną dziewczynką, zaniepokojony docierającymi sygnałami, które mogły wskazywać na stosowanie przemocy wobec dziecka, poprosił matkę o dodatkową wizytę w środę 7 grudnia. Z posiadanych przez placówkę informacji wynikało, że pomiędzy mieszkającymi wspólnie rodzicami dochodzi do awantur i często słychać płacz dziewczynki. Gdy matka zgłosiła się z dzieckiem do lekarki, ta zauważyła sińce, które mogły być skutkiem pobicia. 

 

25-latka z dzieckiem przewieziona została do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Tam potwierdzono, że obrażenia mogły być konsekwencją pobicia. Dziewczynka trafiła na oddział chirurgiczny. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Rodzice zostali zatrzymani; przesłuchano świadków, uzyskano opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej, który stwierdził u dziecka obrażenia w postaci pęknięcia kości czołowej oraz sińców na główce i tułowiu. W jego ocenie obrażenia te mogą być konsekwencją stosowania przemocy. Do pęknięcia kości doszło prawdopodobnie bezpośrednio przed wizytą lekarką. Dziewczynka uderzona została przez ojca w główkę.

 

Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Nie przyznała się do nich natomiast matka dziewczynki.

 

To drugi w ciągu kilku dni w Łodzi przypadek znęcania się nad dzieckiem. W środę prokuratura postawiła 33-letniemu mężczyźnie zarzut zabójstwa 4-latki oraz znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Jej matka usłyszała zarzut narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oboje trafili do aresztu. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

BRAWO PREZYDENT. Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie bohaterskiego kierowcy z Berlina

Redakcja malydziennik

Papież pobłogosławił przyjmowanie komunii przez rozwodników i antykoncepcję… To nie żart, to austriacki biskup!

Redakcja malydziennik

Wzruszające – zobacz zdjęcia Pary Prezydenckiej jako dzieci. Opublikowała je Marta Kaczyńska

Redakcja malydziennik
Ładuję....