WYDARZENIA

Kolejne antypolskie oszustwo niemieckiej prasy. Chyba zapomnieli, że to Niemcy są odpowiedzialni za Shoah

W internetowym wydaniu niemieckiego magazynu "Focus" opublikowano tekst o losach Żydów z Europy Środkowo-Wschodniej po II wojnie światowej. Według autora, Żydzi uciekali z Polski do Niemiec z obawy przed antysemityzmem

Zapomina jednak, że prawdziwym czynnikiem, który rozpoczął ucieczkę ludności narodowości żydowskiej było wkroczenie Armii Czerwonej. W artykule postulowana jest teza, że w Polsce istnieje tradycyjny antysemityzm, a przed I wojną światową popularne były ucieczki Żydów z terenów Polski do Niemiec.

 

Gazeta twierdzi, że polski antysemityzm tuż przed wybuchem II wojny światowej niczym nie różnił się od niemieckiego. Przykładem ma być tu wydawanie Żydów Niemcom w czasie okupacji. Przyznano jednak, że wielu Polaków ukrywało osoby narodowości żydowskiej.

 

Jeżeli objawem polskiego antysemityzmu ma być nazywanie Placu Nowego w Krakowie Żydowskim, to trzeba się uderzyć w piersi i przyznać, że tak sie mówi. Ale niech niemieckie gazety wreszcie przestaną oczerniać Polaków, którzy uratowali wiele istnień i są najliczniejszą spośród narodowości, która otrzymała odznaczenie Sprawiedliwy wśród narodów świata.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

PILNE! Tragedia nad polskim morzem! Nie żyje…

Adam Gaafar

Każdy ma tendencję do bycia duchowym … "BOLKIEM"! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

"Będzie to prawdziwy potwór", Debbie uderza z nieprawdopodobną siłą

Ładuję....