POLITYKA

Kolejna zapowiedź ABDYKACJI? Franciszek wypowiadał się przy okazji Światowych Dni Młodzieży

Na wieczornym czuwaniu z młodzieżą mówił o ŚDM, a także przyszłorocznym Synodzie Biskupów o młodzieży i powołaniach. Zamiast przygotowanego rozważania, powiedział spontanicznie o nurtujących go kwestiach.

Modlitwa miała miejsce w Bazylice Matki Bożej Większej. Wprowadzała w wydarzenia Wielkiego Tygodnia, a także Synodu o młodych i ŚDM w Panamie. W kontekście tego ostatniego powiedział, że "na pewno będzie tam papież", ale on sam nie jest pewien, czy weźmie udział w spotkaniu.

 

Zapewnił także, że to młodzi będą w centrum obrad Synodu i z tego powodu muszą uczestniczyć w przedsynodalnych przygotowaniach. Ponadto podkreślił, że jest to wydarzenie dla wszystkich młodych – nie tylko katolików, którzy należą do różnych wspólnot, ale również i dla tych, których wiara jest słaba, są agnostykami, a nawet ateistami. Każdy z nich ma coś do powiedzenia Kościołowi.

 

W kontekście odbywającego się dziś przekazania symboli ŚDM Panamczykom przypomniał słowa z Krakowa – że bardzo smutno jest widzieć młodych, którzy zachowują się jak emeryci oraz przesiadują swe życie na kanapie.

 

"Świat się zmieni tylko wtedy, gdy młodzi będą w drodze" – podkreślił. Dlatego, pomimo, że droga do Panamy i na synod jest trudna i ryzykowna. Ale młodzi – jak zaznaczył – muszą ryzykować.

 

"Dziś niestety, często jest inaczej. Młodzi nie mają pracy, nie mają perspektyw. Muszą emigrować. Są odrzutkami. Tego nie możemy tolerować" – powiedział Franciszek i zapewnił, że synod na pewno się tym zajmie.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

To ich koniec. Petru i Kijowski na dnie. Najwięcej Polaków ufa…

Redakcja malydziennik

CZY TO KONIEC 500+? Polacy będą dostawać zaledwie…

Adam Gaafar

To jest najbezpieczniejszy kraj na świecie. I nawet z Polski nie jest tam daleko

Redakcja malydziennik
Ładuję....