ARCHIWUM

KOLEJNA próba zamachu w Londynie?

Londyńska policja poinformowała w czwartek wieczorem, że sprawdza podejrzany pakunek znaleziony w rządowej dzielnicy Westminster, gdzie dzień wcześniej doszło do zamachu. Niektóre media podają, że funkcjonariusze przeprowadzili kontrolowaną eksplozję.

Rzeczniczka policji powiedziała, że trwa sprawdzanie podejrzanej paczki znalezionej na ulicy w pobliżu miejsca, gdzie w środę napastnik zabił trzy osoby.

 

Odmówiła jednak skomentowania doniesień telewizji Sky News i innych mediów o kontrolowanej eksplozji w okolicy.

 

Według BBC policja opisuje ten incydent jako rutynowy.

 

W środę po południu 52-letni Khalid Masood wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej. Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa.

 

Oprócz 48-letniego funkcjonariusza w zamachu zginął 54-letni amerykański turysta i 43-letnia kobieta pochodzenia hiszpańskiego.

 

W ataku rannych zostało ok. 40 osób, 29 trafiło do szpitali. Pięć nadal jest w stanie krytycznym, a dwie mają obrażenia zagrażające życiu.

 

Masood, urodzony w hrabstwie Kent obywatel Wielkiej Brytanii, był wielokrotnie skazany za przestępstwa niezwiązane z działalnością terrorystyczną. Nie był jednak objęty żadnym z prowadzonych obecnie dochodzeń, a wcześniejsze informacje wywiadowcze nie wskazywały na to, że zamierza przeprowadzić zamach terrorystyczny – poinformowała policja. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Naukowcy zrekonstruowali twarz św. Mikołaja. OTO JAK WYGLĄDAŁ!

Redakcja malydziennik

Polacy chcą eksportu naszych spraw za granicę? Największe zaufanie mamy do…

Redakcja malydziennik

Norwegia nie chce Polaków? Norweski raport niepokoi

Redakcja malydziennik
Ładuję....