ARCHIWUM

Kolejna eksplozja, tym razem na Ukrainie! Uszkodzony budynek w stolicy, są ranni

W stolicy Ukrainy, Kijowie, doszło do eksplozji. Ukraińcy świętują dziś Dzień Niepodległości, a z tego powodu w stolicy odbywał się defilada wojskowa.

Miejscem eksplozji było ścisłe centrum Kijowa, a dokładnie ulica Hruszewskiego. Według doniesień medialnych uszkodzony został budynek rządowy, a ranione zostały dwie osoby – mężczyzna i kobieta.

 

24 sierpnia to święto na Ukrainie z okazji Dnia Niepodległości obchodzonego w 26. rocznicę uchwalenia Aktu Niepodległości. Z tej okazji ulicami Kijowa przeszła parada wojskowa złożona z wojsk ukraińskich i sojuszniczych.

 

Prawdopodobnie eksplozja miała miejsce w czasie oficjalnych obchodów. Eksplozja oceniania jest w chwili obecnej jako "wybryk chuligański". Na trybunie honorowej w trakcie defilady zasiedli przedstawiciele państw sojuszniczych – Polski, USA, Litwy, Łotwy, Estonii, Turcji, Czarnogóry, Mołdawii, Gruzji, Rumunii, Kanady i Wielkiej Brytania.

Źródło: rmf.fm

Komentarze

Zobacz także

Jaki o protestach przeciwko PiS: Są one mniejsze niż w obronie TV Trwam"

Redakcja malydziennik

Nie wycierajcie sobie zdradzieckich mord nazwiskiem mojego świętej pamięci brata! Kaczyński bardzo mocno do opozycji. ZOBACZ

Redakcja malydziennik

ZOBACZ jak Fatima zmieniła bieg historii!

Redakcja malydziennik
Ładuję....