ARCHIWUM

Kolejna ciężarówka wjeżdża w cel, znów Sztokholm. Policja ściga sprawcę

W Sztokholmie ciężarówka umyślnie staranowała we wtorek taksówkę, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Szwedzka policja traktuje incydent jako "usiłowanie zabójstwa". Rany odniosła jedna osoba, prawdopodobnie taksówkarz.

Trwają poszukiwania kierowcy ciężarówki; policja używa w tym celu m.in. śmigłowca. Na miejscu były karetki pogotowia i wozy strażackie.

 

Jak poinformował szwedzki dziennik "Aftonbladet", nie podając źródeł, ciężarówkę skradziono firmie, która ma siedzibę na południu Sztokholmu. Cytowany przez gazetę świadek mówił, że kierowca wyskoczył z pojazdu, żeby zobaczyć co się stało, później wrócił do szoferki i zaczął jechać dalej. Rozmówca ocenia, że wyglądał, jakby był w szoku.

 

Według szwedzkich mediów, w wyniku zajścia uszkodzonych zostało kilka samochodów.

 

7 kwietnia uprowadzona wcześniej ciężarówka wjechała w tłum na głównej handlowej ulicy Sztokholmu, Drottninggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy Alhens. Zginęły wówczas cztery osoby, a 15 zostało rannych. Sprawcę – obywatela Uzbekistanu, który w 2015 roku usiłował wyjechać do Syrii, by dołączyć do Państwa Islamskiego – ujęto; przyznał się do popełnienia zamachu terrorystycznego. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Świętokradczy atak na spowiedź! Australijczycy chcą by…

Redakcja malydziennik

Wiadomość od DIABŁA! Po ponad 300 latach odszyfrowano list napisany przez opętaną zakonnicę!

Redakcja malydziennik

Brigitte Bardot przebija wszystkich! Według niej Marine le Pen to… współczesna… BĘDZIECIE ZASKOCZENI!

Redakcja malydziennik
Ładuję....