POLITYKA

Kolejna ciężarówka wjeżdża w cel, znów Sztokholm. Policja ściga sprawcę

W Sztokholmie ciężarówka umyślnie staranowała we wtorek taksówkę, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Szwedzka policja traktuje incydent jako "usiłowanie zabójstwa". Rany odniosła jedna osoba, prawdopodobnie taksówkarz.

Trwają poszukiwania kierowcy ciężarówki; policja używa w tym celu m.in. śmigłowca. Na miejscu były karetki pogotowia i wozy strażackie.

 

Jak poinformował szwedzki dziennik "Aftonbladet", nie podając źródeł, ciężarówkę skradziono firmie, która ma siedzibę na południu Sztokholmu. Cytowany przez gazetę świadek mówił, że kierowca wyskoczył z pojazdu, żeby zobaczyć co się stało, później wrócił do szoferki i zaczął jechać dalej. Rozmówca ocenia, że wyglądał, jakby był w szoku.

 

Według szwedzkich mediów, w wyniku zajścia uszkodzonych zostało kilka samochodów.

 

7 kwietnia uprowadzona wcześniej ciężarówka wjechała w tłum na głównej handlowej ulicy Sztokholmu, Drottninggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy Alhens. Zginęły wówczas cztery osoby, a 15 zostało rannych. Sprawcę – obywatela Uzbekistanu, który w 2015 roku usiłował wyjechać do Syrii, by dołączyć do Państwa Islamskiego – ujęto; przyznał się do popełnienia zamachu terrorystycznego. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Islamista zaatakował choinkę… Powód? Przeszkadzał mu… NIE ZGADNIESZ!

Redakcja malydziennik

Sędziowie nie mogą być bezkarni. Mają odpowiadać przed NARODEM!

Niewiarygonde! Imigranci w Danii prowadzili STRAJK GŁODOWY

Redakcja malydziennik
Ładuję....