ARCHIWUM

KOLEJNA afera z udziałem PREZYDENTA! Znikają SERWERY z TAJNYMI DANYMI!

Nowo mianowany przewodniczący Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksandr Danyluk zakomunikował wieczorem 28 maja (wtorek), że z centrum operacyjnego zniknął sprzęt z tajnymi informacjami. Miał  go ze sobą zabrać były prezydent Petro Poroszenko.

Danyluk zamieścił na Facebooku nagarnie, na którym widać pokój z ogołoconymi ścianami. W pomieszczeniu tym zapadają najważniejsze decyzje w państwie. Obecnie na ścianach można zauważyć jedynie ślady po zdjętych ekranach, a w serwerowni – puste regały z wystającymi gdzieniegdzie kablami.

– To jest sala decyzyjna administracji prezydenckiej. Tak teraz wygląda. Miesiąc temu było zupełnie inaczej. (…) Tu znajdowały się serwery, a teraz ich nie ma. Zostały usunięte. Co się stało z serwerami, na których przechowywano tajne informacje? – mówi Danyluk na nagraniu.

Po tym, jak do sytuacji odniósł się rzecznik Poroszenki, w ukraińskich mediach zawrzało. Powiedział on mianowicie, że wszystkie tajne informacje znajdują się na serwerach służb, a sprzęt z centrum operacyjnego został… wypożyczony od byłego prezydenta. Ustępujący ze stanowiska Poroszenko zabrał więc ze sobą prywatną własność.

Cała sytuacja wzbudza wiele zastrzeżeń i wątpliwości. Zwłaszcza że nie jest to jedyna sprawa z udziałem Poroszenki, w której prowadzone jest dochodzenie. Jak pisaliśmy w Małym Dzienniku, były prezydent jest podejrzewany o korupcję w związku z zakupem przestarzałego okrętu. W środę z niewyjaśnionych przyczyn na statku wybuchł pożar.

Źródła: wprost.pl / gazeta.pl

Fot. David Monniaux. Photo taken by myself with a cellular phone. Copyright © 2004 [CC BY-SA 1.0]

Komentarze

Zobacz także

Poruszający list ,,Moja Polska” Szewacha Weissa! ZOBACZ KONIECZNIE!

Redakcja malydziennik

Kaczyńskiego wyznanie etatysty: Najpierw państwo, potem własność i rynek

Redakcja malydziennik

Franciszek zdradza: "w ten sposób buduje się cywilizację miłości!" Sprawdź w jaki!

Redakcja malydziennik
Ładuję....