POLITYKA

Kłamstwa proimigranciej strony debaty. Ktoś oskarża mnie, że zamówiłem taksówkę z kierowcą Polakiem. To kłamstwo ma bardzo krótkie nogi!

Przed momentem miałem telefon z pewnej redakcji. Dziennikarz sprawdzał informacje, wedle której, miałem podczas podróży – jakieś dwa tygodnie temu – do TVP Info zamawiać taksówkę i poprosić, żeby kierowca był Polakiem. Widzę, że ktoś w mediach (albo w przestrzeni politycznej) wpadł na pomysł wrabiania konserwatystów w rasizm czy szowinizm narodowy.

Tyle, że źle trafił. Tak się bowiem składa, że:

 

Po pierwsze, w czasie ostatniego pół roku albo dłużej nie byłem w TVP Info. W Telewizji Publicznej byłem u Janka Pospieszalskiego w grudniu, ale nie ja zamawiałem taksówkę. Do programu Elżbiety Jaworowicz jechałem z żoną swoim samochodem. 

 

Po drugie: wielokrotnie i na różne sposoby potępiałem rasizm czy szowinizm. Mało tego wielokrotnie opowiadałem się po stronie imigrantów, w tym przypadku ukraińskich.

 

Po trzecie: cenię i szanuję imigrantów, którzy w Polsce rozpoczęli swoje nowe życie. I dotyczy to zarówno Ukraińców (szczycę się, że mam wśród nich znajomych i przyjaciół, zarówno po tej, jak i po tamtej stronie granicy), Białorusinów, jak i Turków, Syryjczyków, Irańczyków czy Egipcjan (ze szczególnym uwzględnieniem Koptów). Tak, jak cenię wszystkich ludzi, którzy chcą uczciwie pracować i zmieniać swój los.

 

Po czwarte wreszcie: nigdy nie prosiłem w żadnej korporacji o to, by taksówkarz był jakiś. 

 

Ta sytuacja pokazuje jednak, że ktoś w naszej debacie postanowił uciec się (nie po raz pierwszy) do obrzydliwych kłamstw i oszczerstw, byle tylko osiągnąć swój cel, jakim jest zdyskredytowanie osób, które ostrożnie podchodzą do niekontrolowanej (podkreślam niekontrolowanej) migracji z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Więcej to niestety mówi o proimigracyjnej stronie debaty, o przeciwnikach konserwatywnej prawicy, niż o samej prawicy. Więcej, bo pokazuje, że w całej tej debacie im wcale nie chodzi o dobro migrantów, ale o to, żeby zniszczyć swoich adwersarzy, konserwatystów. Bolszewizm w całej krasie.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

A jednak za darmo! Sadurska w PZU zarobiła okrągłe ZERO. I na co był ten lament?

Na tę informację czekają uczniowie i rodzice. Czy skończy się koszmar PRAC DOMOWYCH?

Redakcja malydziennik

Wałęsa odlatuje! Nawet Hitler nie zrobił, jak oni zrobili – Kaczyńscy

Redakcja malydziennik
Ładuję....