RELIGIA

„Kimże jesteśmy, by sądzić”. Zaskakujące słowa kardynała o pogrzebach dla tych, co poddali się eutanazji

Te słowa mogą zaskakiwać. Kard. Gérald Lacroix, arcybiskup Quebecu i Prymas Kanady oznajmił, że nie sprzeciwia się kościelnym pogrzebom dla katolików, którzy zostaną zabici podczas eutanazji.

Jednocześnie hierarcha zaznaczył, że jeśli poddany eutanazji w swoim życiu publicznie opowiadał się za eutanazją to w takiej sytuacji można odmówić katolickiego pogrzebu.

 

Skąd takie podejście? Odpowiedź kardynała Lacroix w magazynie „America” jest prosta. Otóż, jego zdaniem, nie można powiedzieć, dlaczego ktoś zdecydował się na eutanazję. Starsi i chorzy są obecnie bombardowani informacjami o tym, że mogą być ciężarem dla zdrowych, że są niepotrzebni, że ich życie to już tylko cierpienie i ból, i to może ich skłaniać do takich decyzji. – Jakże mamy rozstrzygnąć, dlaczego są tu gdzie są – pyta kardynał.

 

– Robimy najlepsze, co możemy, a resztę pozostawiamy Panu. Jeśli Pan oskarży nas o to, że jesteśmy zbyt miłosierni, cóż, przyjmę i to – mówi Prymas Kanady. I dodaje, że innym powodem, dla którego chce towarzyszyć osobom eutanazjowanym jest to, że nie jest pewne, czy ich rodziny także opowiadają się za eutanazją, i w takiej sytuacji im też trzeba towarzyszyć.

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Prymas o Bożym Miłosierdziu: to odpowiedź Boga na zło świata

Redakcja malydziennik

DEMONY o przyczynie opętania: „Ona obejrzała Harry’ego Pottera”. NIEZWYKŁE ŚWIADECTWO EGZORCYSTY!

Redakcja malydziennik

Wielki apel do Papieża: „Krew tych dzieci woła do nas wszystkich, aby zrobić coś więcej” PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

Redakcja malydziennik
Ładuję....