POLITYKA

Kim był Salman Abedi, terrorysta z Manchesteru?

Salman Abedi kilka dni przed zamachem, w którym śmierć poniosły 22 osoby, w tym on sam, właśnie wrócił z Libii. Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii powiedział, że mężczyzna „do pewnego stopnia” znany był służbom wywiadowczym. Nie można wykluczyć, że właśnie w Libii pod kierunkiem dżihadystów 22-latek szykował się do ataku.

Jak informuje brytyjska prasa zamachowiec, który sam urodził się i wychowywał w Manchesterze, wśród muzułmanów, często podróżował do Libii. Nie można także wykluczyć, że przemieszczał się do Syrii, gdzie mógł mieć powiązania z islamską grupą terrorystyczną.

 

– Obecnie wiemy tylko tyle, ile przekazali nam brytyjscy śledczy: osoba z brytyjskim obywatelstwem i libijskiego pochodzenia po podróży do Libii, a później prawdopodobnie do Syrii, nagle się zradykalizowała i postanowiła dokonać tego ataku – powiedział francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb w rozmowie z francuską stacją MFBTV.

 

Na pytanie, czy jego zdaniem zamachowiec miał wsparcie jakiejś organizacji terrorystycznej, Collomb odparł: "To nie zostało jeszcze ustalone, ale możliwe, że tak". – (Abedi) miał potwierdzone powiązania z Państwem Islamskim – dodał.

 

Abedi mieszkał wcześniej z matką Samią Tabbal, ojcem Ramadanem Abedi i bratem, Ismailem Abedi. Ma ponoć także młodszego brata Hashima Abedi i siostrę Jomanę, której profil na Facebooku sugeruje, że jest z Tripoli i mieszka w Manchesterze. Męźczyzna często zmieniał adresy zamieszkania, nie pzyjaźnił się z sąsiadami. 

 

Przyjaciel rodziny, który prosił o anonimowość, powiedział, że to rodzina kojarzona ze społecznością libijską w mieście. „Salman był normalny, przyjazny”.

 

Abedi uczęszczał do Manchester Islamic Centre. Studiował ekonomię i zarządzanie na Salford University dwa lub trzy lata temu, ale studiów tych nie ukończył. Jego koledzy z roku są wstrząśnięci tym ,co zrobił. 

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik, wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Możemy spać spokojnie! Unijne sankcje prawie niemożliwe do zastosowania

Redakcja malydziennik

Chcesz dalej pobierać pieniądze z programu 500 plus? KONIECZNIE pamiętaj o tej dacie

Tę fotografię Andrzeja Dudy musisz zobaczyć! Widać na niej, co ludzi naprawdę myślą o naszym prezydencie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....