RELIGIA

Kiko: Europa porzuciła wiarę i żyje w apostazji!

Kiko Argüello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej powiedział w rozmowie z Corriere della Sera, że współczesna Europa zamknęła się na chrześcijaństwo, porzuciła wiarę i żyje w pogłębiającej się apostazji.

Kiko mówił: – Europa porzuciła wiarę, żyje w apostazji. Porzuciła chrześcijaństwo. Przykładem tego są kraje, gdzie połowa mieszkańców jest nieochrzczona, kościoły się zamyka i każdy chce, żeby mu się żyło jak najlepiej. A przecież Pan Jezus umarł za nas po to, żebyśmy nie żyli dla samych siebie".
 
 
Twórca Drogi Neokatechumenalnej przywołał swoje doświadczenie spotkania z wiarą, która znalazł w latach 60. ubiegłego wieku na przedmieściach Madrytu, w dzielnicy największej biedy.  „Bóg tam był, z całą pewnością. Poszedłem do biednych i Bóg tam ze mną był w sposób realny; czułem Go całym ciałem”.
 
 
 
Dla Kiko odnowa Kościoła przyjdzie właśnie od biednych. W tym też kontekście powiedział, że na współczesne cierpienie i problemy jedyną odpowiedzią i lekarstwem jest ukrzyżowany Chrystus. „Pośród baraków odkryłem, że Chrystus prawdziwie obecny jest w tych, którzy padają ofiarą grzechów innych ludzi (…) Przybywają uchodźcy i nie ma już miłości bliźniego, będącej zasadą chrześcijaństwa.  A zasadą pogaństwa jest to, że człowiek żyje tylko dla siebie. I to jest apostazja”.
Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

„Wyborcza” wprowadza czytelników w błąd! Celowo opublikowała FAŁSZYWY LIST od…

Adam Gaafar

Polski mistyk, który formował młodego Karola Wojtyłę, coraz bliżej beatyfikacji

Redakcja malydziennik

Proroctwa biblijne realizują się na Bliskim Wschodzie. Koniec jest blisko. Eksperci nie pozostawiają wątpliwości!

Redakcja malydziennik
Ładuję....