RELIGIA

Kiko: Europa porzuciła wiarę i żyje w apostazji!

Kiko Argüello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej powiedział w rozmowie z Corriere della Sera, że współczesna Europa zamknęła się na chrześcijaństwo, porzuciła wiarę i żyje w pogłębiającej się apostazji.

Kiko mówił: – Europa porzuciła wiarę, żyje w apostazji. Porzuciła chrześcijaństwo. Przykładem tego są kraje, gdzie połowa mieszkańców jest nieochrzczona, kościoły się zamyka i każdy chce, żeby mu się żyło jak najlepiej. A przecież Pan Jezus umarł za nas po to, żebyśmy nie żyli dla samych siebie".
 
 
Twórca Drogi Neokatechumenalnej przywołał swoje doświadczenie spotkania z wiarą, która znalazł w latach 60. ubiegłego wieku na przedmieściach Madrytu, w dzielnicy największej biedy.  „Bóg tam był, z całą pewnością. Poszedłem do biednych i Bóg tam ze mną był w sposób realny; czułem Go całym ciałem”.
 
 
 
Dla Kiko odnowa Kościoła przyjdzie właśnie od biednych. W tym też kontekście powiedział, że na współczesne cierpienie i problemy jedyną odpowiedzią i lekarstwem jest ukrzyżowany Chrystus. „Pośród baraków odkryłem, że Chrystus prawdziwie obecny jest w tych, którzy padają ofiarą grzechów innych ludzi (…) Przybywają uchodźcy i nie ma już miłości bliźniego, będącej zasadą chrześcijaństwa.  A zasadą pogaństwa jest to, że człowiek żyje tylko dla siebie. I to jest apostazja”.
Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

WRESZCIE! Zaczyna się Adwent więc czas przygotować się na koniec świata! Oto w jaki sposób!

Redakcja malydziennik

Franciszek do Radia Maryja. Wielu będzie zaskoczonych tym, co napisał

Redakcja malydziennik

UWAGA! Jesteśmy na progu … wydarzeń apokaliptycznych! ZOBACZ!

Ładuję....