POLITYKA

Kijowski kłamał. Żył jak pączek w maśle z pieniędzy KOD-u

Minimum 90 tys. zł ze zbiórek prowadzonych przez Komitet Społeczny KOD trafiło do firmy Mateusza Kijowskiego, który twierdzi, że za pracę na rzecz KOD nie pobiera wynagrodzenia. „Rzeczpospolita” dotarła jednak do faktur, jakie osobiście przez pół roku wystawiał za usługi informatyczne dla KOD. Kijowski potwierdził ich autentyczność.

"Rzeczpospolita" pisze, że Mateusz Kijowski wraz z żoną Magdaleną od maja 2014 roku prowadzą pod Warszawą spółkę MKM-Studio. Prezesem jest lider KOD, a członkiem zarządu jego żona, która ma 95 proc. udziałów w firmie. Pozostałe należą do Kijowskiego.

Oferowane przez spółkę usługi to działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki i usługi związane ze sprzętem komputerowym. Od marca do sierpnia ubiegłego roku z konta Komitetu Społecznego KOD na konto MKM-Studio trafiło sześć przelewów. Każdy na identyczną kwotę: 15 190,50 zł brutto. Wszystkie faktury dla KOD wystawił osobiście Mateusz Kijowski.Faktury dotyczą usług informatycznych, które firma Kijowskiego miała świadczyć dla KOD.

W dokumentach, oprócz standardowych usług, jak opłaty za hosting strony internetowej czy obsługa domeny, znajdują się specjalistyczne czynności serwisowe. Utrzymanie systemu poczty elektronicznej przez trzy miesiące (od grudnia do lutego 2015-2016) wycenione na kwotę 4920 zł (faktura z marca 2016), „odzyskiwanie danych po atakach” o wartości 7072,50 zł w maju. Taka sama kwota widnieje na fakturze z czerwca. Tym razem za „przygotowanie nowych serwisów oraz opracowanie treści”. W maju KOD zapłacił też Kijowskiemu za „przygotowanie migracji danych i usług” (4,797 zł), a w czerwcu za „migrację danych i usług” identyczną kwotę.

Na fakturze z lipca czytamy, że miała miejsce „rekonstrukcja infrastruktury serwisu medialnego”, co pochłonęło 8548,50 zł, a także przygotowano mechanizmy dla masowych stron internetowych – 3321 zł. W ostatnim dokumencie (z sierpnia 2016 r.) na kwotę 6765 zł wyceniono „uzgodnienie i wdrożenie zasad i regulaminów dla serwisów społecznościowych” oraz przebudowę struktury serwisów internetowych na: 5104,50 zł.

W sumie sześć faktur, do których dotarliśmy, opiewa na łączną kwotę 91.143 zł brutto. Osobiście wystawiał je Mateusz Kijowski.  – Rzeczywiście otrzymałem do realizacji faktury wystawione przez MKM-Studio dla Komitetu Społeczny „Komitet Obrony Demokracji”. Wszystkie przelewy zrealizowałem – mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Chabora, skarbnik KOD. – Przyjęliśmy zasadę, że realizujemy płatności na podstawie faktur, które otrzymujemy od zarządu KOD i koordynatorów regionalnych – dodaje.

Niedawno – na spotkaniu z sympatykami KOD w Słupsku w połowie grudnia – Kijowski pytany przez sympatyków KOD z czego się utrzymuje odpowiadał: „Ze wsparcia rodziny”

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy Platforma Obywatelska to zakamuflowana OPCJA NIEMIECKA?

Kolejne dziecko skatowane w Łodzi…

Redakcja malydziennik

UJAWNIONE TAŚMY Sikorski-Krawiec: "Rektorzy polskich uniwersytetów to ku***y i nieroby"!

Redakcja malydziennik
Ładuję....