CYWILIZACJA

"Kiedy Pan sprawił, że powrócili…" – na Synaju znów są chrześcijanie, musieli uciekać po bestialskich mordach dokonanych przez muzułmanów

Państwo Islamskie w lutym skutecznie wystraszyło chrześcijan mieszkających we wschodnim Egipcie. Podczas prześladowań, zmuszeni byli do ucieczki. Teraz jednak życie zaczyna wracać do normalności.

Chodzi głównie o miasto al-Arisz na północnym Synaju. W lutym opuściło je wiele chrześcijańskich rodzin – teraz część z nich powraca. Sytuacja powoli się normalizuje – donosi Radio Watykańskie. Na ulicach widać także kapłanów, którzy nie poruszali się wcześniej po mieście ze względu na niebezpieczeństwo. Teraz jednak często mają przydzieloną ochronę.

 

Wielki Mufti Egiptu wydał komunikat w którym potępia zamachy na wyznawców Chrystusa podkreślając, iż powodują one rozbijanie jedności narodowej. Egipska ultrakonserwatywna partia salaficka podał wyborcom, że morderstwa popełniane na Koptach pozostają przeciwne nauczaniu islamu.

 

W lutym niemal każdego dnia dochodziło do morderstw dokonywanych na chrześcijanach. Do przemocy przyznali się bojownicy ISIS.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Ta kobieta jest GENIUSZEM! Chciał ją oszukać na wnuczka, tymczasem wpadł w zasadzkę

Niemiecka prokuratura potwierdza śmierć terrorysty z Berlina. Ale nadal nie wie, czy nie miał wspólników!

Redakcja malydziennik

Władza rodziców nie jest wartością najwyższą, są sytuacje, gdy można ją ograniczyć. Jeszcze o Białogardzie

Redakcja malydziennik
Ładuję....