ARCHIWUM

Kempa: Polska resortowa odchodzi do lamusa

Przy organizacji Światowych Dni Młodzieży tzw. Polska resortowa została po raz pierwszy przełamana w stu procentach – podkreśliła szefowa kancelarii premiera Beata Kempa w wystąpieniu podsumowującym rok rządu.

Kempa odniosła się do przygotowań i realizacji wizyty papieża Franciszka i Światowych Dni Młodzieży w lipcu. "Obejmując stanowisko szefa kancelarii premiera nie spodziewałam się, że zastanę przygotowania do realizacji tego wielkiego wydarzenia zaniedbane i opóźnione o bardzo wiele miesięcy. Nie było przygotowanych harmonogramów, planów zabezpieczeń, nie zostały wszczęte przetargi na zabezpieczenie podstawowej infrastruktury" – wyliczała.

 

Minister przypomniała, że premier powołała zespół ds. przygotowania ŚDM. Jak zaznaczyła "w błyskawicznym tempie" powstała specustawa dot. ŚDM. Poinformowała, że w ciągu pół roku odbyło się ponad 40 posiedzeń zespołu, zostały też powołane zespoły robocze. Kempa dodała, że powstała szczegółowa analiza dot. zabezpieczenia ŚDM; była badana sprawność działania podległych państwu instytucji na incydenty m.in. gotowość służb.

 

Szefowa KPRM zaznaczyła, że w prace zespołu byli zaangażowani wszyscy ministrowie. "Działania, które trzeba było rozwiązać natychmiast, były rozwiązane natychmiast. Tzw. polska resortowa po raz pierwszy została w stu procentach przełamana" – oceniła.

 

Kempa poinformowała, że przez rok w KPRM premier gościła ok. 50 zagranicznych delegacji; w tym 16 premierów i prezydentów. W tym czasie odbyło się 14 podróży zagranicznych Beaty Szydło.

 

Minister poinformowała też o powołaniu centrum oceny administracji. "Wprowadzenie bardzo żelazną ręką rozwiązań, które mają prowadzić nas do oszczędności, a także wiele innych przedsięwzięć pokazały, że był to dobry rok" – podsumowałan szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Charliemu zostały ostatnie godziny życia. Lekarze zabiją go w szpitalu w piątek

Redakcja malydziennik

Prezydentura Biedronia wielkim sukcesem? Nic takiego! Właśnie radni odmówili mu absolutorium

Redakcja malydziennik

TO trzeba zrobić, aby usłyszeć głos Boga! – praktyczna rada od Ojca Świętego

Redakcja malydziennik
Ładuję....