POLITYKA

KE znowu straszy Polskę! Kiedy skończą wtrącać się w nasze sprawy!

Pomimo decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o Krajowej Radzie i Sądownictwa, Komisja Europejska podtrzymuje zamiar debaty o praworządności w Polsce, która ma odbyć się w środę.

Jak informuje portal rmf24.pl, rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas powiedział, że „KE wciąż uważnie przypatruje się rozwojowi wydarzeń w Polsce”. Według reporterki RMF FM, rzecznik uznał, że Komisja oficjalnie odniesie się do zawetowania przez prezydenta Dudę dwóch ustaw dopiero po środowej debacie o praworządności w Polsce.

 

Uchwalone przez parlament ustawy, mające wprowadzać zmiany w sądownictwie, były co najmniej od kilku dni celem ataków wielu polityków europejskich. W minioną środę unijny komisarz Frans Timmermans zagroził, że „KE jest już bardzo blisko zastosowania przeciwko Polsce art. 7 traktatu unijnego”.

 

– Niedawne działania znacząco wzmogły niebezpieczeństwa dla rządów prawa w Polsce – podkreślał Timmermans .

 

Komisarz zaznaczał, że nie można podjąć „kroków formalnych” z uwagi na fakt, że proces legislacyjny jeszcze trwa. Realnym celem ostrzeżeń jest, co podkreślał sam Timmermans, „danie czytelnego sygnału władzom w Warszawie”. Do chóru krytyków przyjętych przez parlament ustaw dołączył niedawno także socjaldemokratyczny niemiecki minister sprawiedliwości, Heiko Maas. – Kto wykazuje tak mało poszanowania dla państwa prawa, musi się liczyć z polityczną marginalizacją – powiedział Maas. – Nie można się temu bezczynnie przyglądać, gdyż praworządność i demokracja tworzą fundament Unii Europejskiej – dodał.  

 

Źródło: tvn24

Komentarze

Zobacz także

Michalkiewicz ZGASIŁ Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich

KONIEC z dojeniem państwa polskiego! Brawo!

Redakcja malydziennik

Mocne słowa ks. Glasa! Homoseksualizm to sakrament … satanistów!

Ładuję....