POLITYKA

KE straszy Polskę, że doniesie na nią do Trybunału Unii Europejskiej. Powód?

Jak informuje rmf24.pl, Komisja Europejska złoży dziś do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pozew na nasz kraj w związku z wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej. Celem pozwu ma być „zapobieżenie nieodwracalnym szkodom”.

Jak ustaliła reporterka RMF FM, działania KE mają zapobiec „nieodwracalnym szkodom”, które mają potwierdzać zdjęcia satelitarne. Komisja wnioskuje do Trybunału o zastosowanie środków natychmiastowych. Werdykt Trybunału Sprawiedliwości poznać mamy w ciągu najbliższych kilku tygodni.

 

RMF24.pl pisze, że w przypadku, gdy Trybunał przychyli się do pozwu KE, wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej będzie musiała zostać wstrzymana pod groźbą kar finansowych.

 

– Do roku 2012 leśnicy kontrolowali populację kornika drukarza. W 2012 r. wystarczyło usunąć 29 zarażonych drzew. Na skutek decyzji ówczesnego ministra środowiska, mamy obecnie sytuację, w której usunąć musimy ok. miliona zarażonych kornikiem drzew na terenie Puszczy Białowieskiej. Te drzewa stanowią zagrożenie dla ludzi, kornik rozmnaża się szybko i zakaża inne drzewa – powiedział we wtorek w TV Republika Andrzej Konieczny, sekretarz stanu w ministerstwie środowiska.

Źródło: Telewizja Republika, rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Wstrząsający performance w Rzymie. Te puste wózki postawiły Włochom bardzo ważne pytanie

Trump spotka się z Putinem w … Reykjaviku

Redakcja malydziennik

Wojna atomowa coraz bliżej! Gotowość do ataku w…

Redakcja malydziennik
Ładuję....