CYWILIZACJA

Kawa z kobiecym mlekiem? Od jutra w warszawskiej kawiarni!

Warszawska kawiarnia, „Żona Krawca" ogłosiła, że 8 listopada pojawi się u nich w sprzedaży kawa z kobiecym mlekiem. Na fan page’u kafeterii pojawiło się setki wpisów. Joanna Narożniak, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie odniosła się do tych zapowiedzi w jednoznaczny sposób.

Mleko kobiece, stanowiące wydzielinę gruczołów mlecznych kobiety będącej w okresie laktacji, nie może być kwalifikowana jako żywność i nie podlega regulacjom prawa żywnościowego. Handel mlekiem kobiecym, podobnie jak w przypadku krwi i szpiku kostnego, jest w Polsce procederem nielegalnym. Jedynymi instytucjami, które mogą zajmować się gromadzeniem, przetwarzaniem, przechowywaniem i dystrybucją mleka kobiecego są Banki Mleka – powiedziała Joanna Narożniak, ekspertka z WSSE.

 

W Polsce istnieje kilka Banków Mleka jednak przechowywane w nich mleko podawane jest tylko wcześniakom oraz niemowlętom, które nie mogą otrzymać pokarmu z pierwsi matki.

 

Albo mamy do czynienia z akcją marketingową albo kawiarnia zamierza jawnie łamać prawo. A co wy sądzicie o kawie z mlekiem kobiety?

Źródło: superbiz.se.pl

Komentarze

Zobacz także

ARMAGEDON pogodowy rozpocznie się dziś i zacznie się na południu!

Redakcja malydziennik

Wzruszające nagranie ze szkolnej kamery: Dziewczynka dowiaduje się, że będzie adoptowana i…

Redakcja malydziennik

Norwegia nie chce Polaków? Norweski raport niepokoi

Redakcja malydziennik
Ładuję....