RELIGIA VIDEO

Katolicy w USA domagali się reakcji biskupów na działalność homolobby w Kościele. Zareagował tylko jeden hierarcha! WIDEO

Amerykańscy wierni zaapelowali do Episkopatu, żeby zareagował na afery homoseksualne w Kościele katolickim i działalność homolobby. Zdecydował się porozmawiać z nimi tylko jeden biskup! Dodajmy, że Konferencja Episkopatu USA liczy ponad 200 biskupów.

Kilkuset katolików zgromadziło się pod budynkiem w Baltimore, gdzie obradowała Konferencji Episkopatu USA. Zebrani pod hasłem „Silence stops. NOW” (Milczenie musi się zakończyć) odmawiali różaniec i żądali śledztwa w sprawie nadużyć seksualnych w amerykańskim Kościele i ukarania osób odpowiedzialnych za ich ukrywanie.

Na rozmowę z protestującymi znalazł czas jedynie biskup Teksasu, Joseph Strickland. Odmówił modlitwę z protestującymi i odniósł się do ich żądań w rozmowie z Lifesitenews. Powiedział, że mimo agresywnych treści na transparentach skierowanych do hierarchów Kościoła są wiernymi katolikami.

Jak zaznaczył, protestujący, choć przynieśli ze sobą agresywne w treści transparenty, wzywające biskupów do zabrania głosu, okazali się wiernymi i gorliwymi katolikami, którzy bardzo ucieszyli się wobec propozycji wspólnej modlitwy. – Przypomnieli mi moją babcię i matkę – powiedział biskup. Odnosząc się do skandali seksualnych trapiących Kościół w USA powiedział, że rozwiązanie jest proste. Zaznaczył, że niektórzy niepotrzebnie komplikują sprawy. – Prawda jest prosta, lecz wymagająca. Popatrz na to, czego naucza Kościół w sprawach seksualności, w rzeczywistości jest to bardzo wyraźne. Musimy przejść przez ciasną bramę – mówił biskup Joseph Strickland w rozmowie z Lifesitenews. – Chcemy wszystko skomplikować, stworzyć wielopasmową autostradę, podczas gdy jest to wąska ścieżka – podkreślił.

Biskup Joseph Strickland opowiada się jednoznacznie za wyjaśnieniem skandali seksualnych w amerykańskim Kościele. Publicznie apelował, żeby zbadać kwestie, o których pisał w liście do papieża Franciszka arcybiskup Vigano.

Biskup Strickland wiernie broni tradycyjnego nauczania katolickiego, które płynie z Ewangelii. Na Konferencji Episkopatu USA skrytykował tzw. małżeństwa osób tej samej płci. – Zastanówcie się, czy możemy nauczać tego w naszych diecezjach? Że małżeństwo osób tej samej płci jest w porządku? – zadawał retoryczne pytania. Podkreślał, że to niezgodne z Ewangelią i z Tradycją Kościoła katolickiego: – Jezus Chrystus w nauce, jaką pozostawił nam w Depozycie Wiary wyraźnie zaznacza, że akty homoseksualne są niemoralne.

Źródło: pch24.pl/lifesitenews.com/thebishopsknew.com

Komentarze

Zobacz także

20 lat pracy katolików zostało zniszczone przez jedną decyzję władz. Zarzucają nam prozelityzm

Redakcja malydziennik

Zobacz, co się stało, gdy Aniołowie otworzyli bramy PIEKIELNE: "zamęt ohydy, przekleństw, łajań, wycia…"

„Celebryci należą do świata, który jest pokryty gęstym mrokiem”. Abp Jędraszewski OSTRO JEDZIE!!!

Redakcja malydziennik
Ładuję....