CYWILIZACJA

Katolicy podnoszą alarm! Holenderscy biskupi chcą upoprawnić politycznie „Ojcze nasz”. ZOBACZ, CO IM PRZESZKADZA?

Grupa świeckich katolików z Holandii podnosi alarm, bowiem ich biskupi chcą wprowadzić do użytku liturgicznego nowe tłumaczenie modlitwy „Ojcze nasz”. Dlaczego bunt? Bowiem zdaniem katolików świeckich nowe tłumaczenie wpisuje się w eliminowanie pojmowania grzechu z życia chrześcijan.

Budząca wątpliwości zmiana dotyczy jednej frazy. Jak dotąd, jak na całym świecie holenderscy katolicy prosili Ojca, by ten „nie wodził ich na pokuszenie”, „nie wystawiał na pokusę”, ale teraz biskupi chcą to sformułowanie zastąpić innym i doprowadzić do sytuacji, w której katolicy proszą, by Ojciec „nie wystawiał ich na próbę” (ewentualnie test czy ucisk). 

 

Biskupi tłumaczą, że chodzi wyłącznie o uwspółcześnienie modlitwy, o dostosowanie jej do współczesnego języka, a obrońcy nowej frazy wyjaśniają, że greckie słowo „peirasmos” może być tłumaczone także jako próba czy test. Ich krytycy podkreślają jednak, że tłumaczenie to nie trzyma się kupy w przypadku modlitwy Ojcze Nasz, a do tego… wpisuje się w trwający od wielu lat w Kościele holenderskim trend, by eliminować z nauczania grzech, pokusę, konieczność walki. 

 

– To zła decyzja – podkreśla holenderski działacz pro life Hugo Bos. – Ale jest ona zgodna z przyjętą linią ignorowania grzechu i pokus do grzechu – dodaje.

 

TPT

Źródło: Life Site News

Komentarze

Zobacz także

Kiedy się to wreszcie skończy ? 14 mężczyzn zgwałciło 16-łatkę a później spalili ja żywcem

Polska jest na skraju KLINA WYŻOWEGO, oznacza to dla nas…

Redakcja malydziennik

Chwalił się, że żyje w otwartym związku. „Zapomniał” powiedzieć o tym żonie

Adam Gaafar
Ładuję....