CYWILIZACJA

Katolickie szkoły w tym kraju zostały otoczone przez strażników. „Wygląda na to, jakby szkoły stawały się więzieniami”

Sytuacja katolików w Azji jest w bardzo złym stanie. Tym razem strażnicy otoczyli placówki edukacyjne, którymi opiekują się katolicy. Powodem są liczne ataki.

„Wygląda na to, jakby szkoły stawały się więzieniami” – tak o sytuacji katolickich placówek edukacyjnych w Pakistanie powiedział tamtejszy arcybiskup Sebastian Shaw. W jego kraju wprowadzono środki nadzwyczajnej ochrony, takie jak obecność uzbrojonych strażników przy wejściach.

 

Środki ostrożności podjęto w Pakistanie z powodu licznych atakach, jakich ofiarą padli chrześcijanie. Oprócz szkół, ochronę otrzymały także wszystkie budynki należące do instytucji kościelnych.

 

Wspólnoty wyznawców Chrystusa zostały zobowiązane przez rząd Pakistanu do wprowadzenia zmian w posiadanych przez nie strukturach. Wszystkie placówki mają być obecnie otoczone 2,5-metrowym murem zakończonym drutem ostrzowym. Poza tym należy zainstalować kamery bezpieczeństwa i opłacić uzbrojoną ochronę. Jeśli jakiś ośrodek nie sprosta takim wymaganiom, zostanie zamknięty.

 

Kościół katolicki, dzięki wsparciu zagranicznemu, prawie zakończył proces wprowadzania koniecznych zmian. Pomimo poważnego braku poczucia bezpieczeństwa abp Shaw zachęca swoich współwyznawców do pozostania w kraju. „Bóg ma dla was jakiś plan, spróbujcie znaleźć powód dla waszej obecności w Pakistanie” – wskazuje metropolita Lahauru.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

NIEZWYKŁE ODKRYCIE na Księżycu!

Redakcja malydziennik

Barbarzyńskie, muzułmańskie prawo rozwodowe zostaje zniesione! Póki co w kolejnym kraju, ale "Talak, talak, talak" już nie wystarczy

Redakcja malydziennik

Coraz bliżej święta, czyli nauka cierpliwości

Redakcja malydziennik
Ładuję....