ARCHIWUM

Katastrofa rządowego samolotu w Rosji. Zginęło 91 osób

Samolot rosyjskiego ministerstwa obrony Tu-154, na pokładzie którego znajdowało się 91 osób, spadł do Morza Czarnego – poinformowała w niedzielę agencja TASS, powołując się na regionalne służby ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej podało, że na pokładzie maszyny, która zniknęła z ekranów radarów zaraz po starcie z lotniska w Adlerze, znajduje się 91 osób: 83 pasażerów i 8 członków załogi. Wśród pasażerów są wojskowi oraz muzycy z Chóru Aleksandrowa. Razem z nimi podróżuje 9 dziennikarzy.

 

Samolot zmierzał docelowo na lotnisko Hmejmim w syryjskiej prowincji Latakia, z którego korzysta lotnictwo rosyjskie w ramach operacji wojskowej w Syrii. Muzycy z Chóru Aleksandrowa mieli tam dać specjalny koncert noworoczny dla rosyjskich wojsk lotniczych.

 

Trwają próby zlokalizowania zaginionej maszyny. W akcję poszukiwawczą są zaangażowane wszystkie wojskowe służby ratownicze południowego okręgu wojskowego Rosji.

 

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. A. W. Aleksandrowa, to jeden z największych w Rosji zespołów muzycznych i słynny na całym świecie chór męski Armii Rosyjskiej. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Macierewicz do organizacji poobronnych: Macie jedną partię polityczną, tą partią jest Polska

Redakcja malydziennik

Agnieszka Holland przeszła samą siebie! "Mnie się te miesięcznice z miesiączką kojarzą"

Redakcja malydziennik

Wygląda na to, że Facebook trafi do sądu! UOKiK prowadzi postępowanie

Redakcja malydziennik
Ładuję....