ARCHIWUM

Kary za odwiedzanie stron dżihadystów? Belgijski prokurator ma plan!

Prokurator federalny Belgii domaga się kar za wchodzenie na strony internetowe dżihadystów. – To pozwoli skuteczniej walczyć z terroryzmem – argumentuje Frederic Van Leeuw, cytowany przez telewizję VRT.

Belgijski prokurator chce, by za przestępstwo uznawać świadome wchodzenie na strony wzywające do aktów terroru i propagujące dżihad. Frederic Van Leeuw powiedział, że skoro nielegalne jest odwiedzanie stron zawierających treści pedofilskie, to w identyczny sposób trzeba traktować strony, na których nawołuje się do terroryzmu. 

Pytany o ten pomysł premier Belgii Charles Michel powiedział, że jest otwarty na wszelkie plany, które zwiększą skuteczność walki z terroryzmem. Zwrócił jednak uwagę, że konieczne jest zachowanie równowagi między zagwarantowaniem swobód a bezpieczeństwem.

 

Komentatorzy zauważają, że w skutecznej walce z terroryzmem pomogłoby zaostrzenie prawa i możliwość zatrzymania osób podejrzanych na 72 godziny, a nie – jak obecnie – na 24. Belgijski parlament odrzucił jednak niedawno dążące do tego poprawki do konstytucji.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Nie uwierzysz jaki kraj w Watykanie uważają za najlepiej realizujący społeczną doktrynę Kościoła. TO NIEWIARYGODNE!

Redakcja malydziennik

Uwierzyliście w te kłamstwa, że 500 plus rozleniwi kobiety? Szkoda, bo to nieprawda!

Redakcja malydziennik

Czy Donald Trump będzie walczył z globalnym ociepleniem?

Redakcja malydziennik
Ładuję....