RELIGIA

„Kardynałowie wymierzyli papieżowi policzek”

Dziekan Roty Rzymskiej abp Vito Pinto, choć – jak się okazało nie wypowiedział słów o odebraniu czterem autorom „Dubia” kapeluszy kardynalskich – nie ustaje w atakach na nich. I z każdym kolejnym wywiadem jego słowa są ostrzejsze.

W wywiadzie dla niemieckiego portalu katholisch.de podkreślił, że publikując swoje pytania kardynałowie „wymierzyli papieżowi policzek”. Jego zdaniem kardynałowie mogą oczywiście doradzać papieżowi, ale czymś zupełnie innym jest zmuszanie go do odpowiadania na takie pytania.

 

– Oczywiście oni mieli prawa zadawać takie pytania, ale czymś innym jest wymuszanie odpowiedzi czy publikowanie ich. To jest absolutny skandal – mówił arcybiskup Vito Pinto i dodawał – nie do końca zgodnie z prawdą – że ogromna większość uczestników Synodu zaakceptowała rozwiązanie, które obecnie czwórka kardynałów kontestuje.

 

Pytany o odebranie czwórce kapeluszy kardynalskich arcybiskup zaznaczył, że nie jest typem, który grozi innym, ale zaznaczył, że jest to oczywiście możliwe, choć nie sądzi, by akurat Franciszek miał podejmować takie decyzje. 

 

Arcybiskup podkreślił, że sugestie kard. Raymonda Burke’a o „korekcie” nauczania papieskiego są „szalone”. Jego zdaniem nauczanie Franciszka jest w pełni zgodne z nauczaniem jego poprzedników od Piusa X począwszy. Zaskoczeniem dla niego jest także podpisanie tego listu przez kard. Joachima Meisnera. – Meisner to wielki pasterz. Nie spodziewałem się, że mógł on pójść tak daleko. Był bliski Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI – mówił arcybiskup.

 

Pytany o to, co Franciszek powinien zrobić z Dubia odpowiedział, że nic i przekonywał, że papież – bez wątpienia – modli się za czwórkę kardynałów. – On wierzy, że ludzie mogą się nawrócić – podkreślił.

 

TPT/LifeSiteNews

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Watykan dialoguje z Chinami, a Chiny porywają biskupów i wywożą ich w nieznanym kierunku

Redakcja malydziennik

Ks. Kaczmarek – postulator beatyfikacji ks. Popiełuszki – był agentem SB

BARDZO WAŻNE! Ks. Glas wyjaśnia jak poznać … imię swojego Anioła Stróża. ZOBACZ KONIECZNIE!

Ładuję....