RELIGIA

„Kardynał Meisner powiedział mi: musimy kontynuować walkę o Kościół i Jego nauczanie”

– Kardynał Joachim Meisner powiedział mi, że musimy kontynuować walkę o Kościół i Jego nauczanie – opowiadał w wywiadzie dla „National Catholic Register” kard. Raymond Burke.

Amerykański kardynał podkreślił, że jest dla niego wielkim darem to, że poznał kardynała Meisnera. – On głęboko mnie inspirował przez swoją głęboką miłość do Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała – mówił kardynał Burke. – On nigdy nie szczędził wysiłku w okazywaniu tej miłości w sposób wyraźny i odważny w praktyce. Niech otrzyma nagrodę dobrego i wiernego sługi. Niech spoczywa w pokoju – dodał hierarcha.

 

Nie ma też wątpliwości, podkreślał kardynał Burke, że kard. Meisner miał głęboki zmysł wiary i miłości do Kościoła. Jak wspomina kard. Burke podczas konsystorza, na którym kard. Walter Kasper przedstawiał swoje propozycje „duszpasterskiej reformy”, której celem miało być udzielanie Komunii świętej rozwodnikom, kard. Meisner miał mu powiedzieć z głębokim przejęciem: „To nie jest możliwe, to doprowadzi do schizmy”. 

 

Kardynał Meisner, uzupełniał kard. Burke, zdecydowanie i jednoznacznie bronił wiary katolickiej. – Kard. Meisner mówił mi, że musimy kontynuować walkę o Kościół i Jego naukę – mówił kard. Burke. – Zawsze miałem wrażenie, że on był bardzo bliski Naszemu Panu w modlitwie – dodał amerykański kardynał.

Źródło: OnePeterFive.com

Komentarze

Zobacz także

Relikwie polskich męczenników w rzymskiej bazylice

Redakcja malydziennik

Koniec „drogi krzyżowej” Franciszkanów Niepokalanej. Nowa nadzieja czy ostateczne zaoranie?

Zaangażowany w tworzenie „Dominus Iesus”, dialogował z lefebvrystami – jednym słowem twardy zawodnik. Opus Dei ma nowego prałata

Redakcja malydziennik
Ładuję....