RELIGIA

Kardynał gratuluje, konserwatyści są wściekli! Biskupem Londynu jest…

Kardynał Vincent Nichols pogratulował wyboru trzeciego w kolejności ważności hierarchy Kościoła Anglii, czyli biskupa Londynu

Jest nim od teraz… kobieta Sarah Mullally. Kadynał Nichols zapewnił ją o modlitwie, a także wyraził nadzieję na współpracę w głoszeniu Ewangelii.

 

Mullay była główną pielęgniarką, w 2002 roku przyjęła ordynację pastorską, a dwa lata temu została biskupem Crediton (w istocie stanowisko to jest analogiczne do bycia biskupem pomocniczym w Kościele katolickim, a funkcję tę sprawowała ona w diecezji Exeter). 

 

Jej nominacja na trzecie, co do znaczenia stanowisko w Kościele Anglii jest sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że w diecezji Londyn wielu jest tradycyjnie nastawionych anglikanów (zarówno anglokatolików, jak i ewangelikałów), którzy sprzeciwiają się święceniu kobiet. Oni już wyrazili ostre niezadowolenie z tej decyzji.

 

Ona sama zapewniła, że szanuje tradycjonalistów, ale jednocześnie zapowiedziała, że zwiększy liczbę kobiet, a także osób pochodzących z mniejszości etnicznych prowadzących parafie. – Istnieje ogromny głów duchowości i nowych form bycia Kościołem – oznajmiła. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CatholicHerald.org

Komentarze

Zobacz także

DRAMATYCZNY APEL porwanego przez islamistów księdza DO PAPIEŻA. „Jako ojciec, zatroszcz się o moje życie”

Redakcja malydziennik

Niesamowita przemiana! Przez 7 lat grała w porno, teraz odnalazła Jezusa i jest żoną pastora

Redakcja malydziennik

Chcesz by twoje dziecko miało wiarę i było w stanie przeciwstawić się pokusom tego świata? Zrób to…

Redakcja malydziennik
Ładuję....