RELIGIA

Kardynał Burke pozytywnie o Donaldzie Trumpie

Katolicy mogli z czystym sumieniem głosować na obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – powiedział kard. Raymond Burke, przełożony Zakonu Kawalerów Maltańskich.

Jak informuje Radio Watykańskie, kard. Burke spotkał się z Ojcem Świętym Franciszkiem na specjalnej audiencji. Jest on jednym z dwóch urzędujących w Stolicy Apostolskiej kardynałów z USA.

 

Odnosząc się do wyników wyborów prezydenckich w jego kraju, kardynał powiedział, że katolicy mogli z czystym sumieniem głosować na Donalda Trumpa. Przestrzegł też przed demonizowaniem 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

Kard. Burke, zwrócił uwagę, że wypowiedzi Trumpa na temat wiary, rodziny, obrony życia i wolności religijnej świadczą o tym, że może on wsłuchiwać się w głos Kościoła. Zastrzegł jednak, że istnieją zasadnicze różnice między opiniami prezydenta, a stanowiskiem Kościoła. Wówczas katolicy mają obowiązek wnosić swój sprzeciw. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie migracji.

 

Papieski protektor Zakonu Maltańskiego powiedział też, że Donald Trump nie jest głupcem i zdaje sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności, czym innym jest bowiem być kandydatem, a co innego sprawować urząd w Białym Domu. Według kard. Burke wybór Amerykanów świadczy o tym, że w końcu zdali sobie sprawę, jak ważne są takie wartości jak życie ludzkie, rodzina czy religia.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL! Ksiądz zakazał budowy szopki… Nie niszczcie Bożego Narodzenia!

Redakcja malydziennik

JEST NADZIEJA!!! Wielka niemiecka mistyczka zapowiada: W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa, a Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy

Redakcja malydziennik

Arcybiskup nie zgadza się z tytułowaniem Benedykta XVI „papieżem-emerytem”. W Watykanie nie są zadowoleni z…

Ładuję....