ARCHIWUM

Kard. Müller: „Papież jest tylko człowiekiem. Nie wszystko, co powie czy zrobi jest doskonałe”

Jest kolejny wywiad kard. Gerharda Ludwiga Müllera. Tym razem udzielony niemieckiej agencji DPA. A w nim kilka mocnych słów na temat „obłudnego kultu papieża” w kręgach Kurii Rzymskiej.

Były już prefekt Kongregacji Nauki Wiary wskazał na problem karierowiczostwa, które dotyka część kurialistów watykańskich. Część z pracowników Kurii czy jej wysoko postawionych hierarchów prezentuje „obłudny kult papieża”, zgodnie z mottem „Ojciec Święty ma ideę, a my ją bezwarunkowo popieramy i wszyscy ją podziwiamy” – podkreślał kardynał.

 

– Papież jest tylko człowiekiem. Oznacza to, że nie wszystko, co robi i mówi jest od samego początku doskonałe i nie podlegające dyskusji – podkreślał były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Hierarcha zaznaczył także, że nie postrzega siebie ani jako agitatora, ani jako oponenta wobec papieża Franciszka. – Sądzę, że nigdy nie byłem konserwatystą, ani zwolennikiem twardej linii – dodał.

 

Kardynał dodał także, że nadal nie zna dokładnych powodów swojego zwolnienia, a także podkreślił, że – jego zdaniem – Benedykt XVI jest „rozczarowany” jego zwolnieniem ze stanowiska.

Źródło: OnePeterFive.com

Komentarze

Zobacz także

TUTAJ muzułmanie masowo nawracają się na chrześcijaństwo! Wszystko dlatego, że…

Adam Gaafar

Kukiz współczuje … Schetynie!

Redakcja malydziennik

TEN FILM pokazuje, że Francja już naprawdę UMARŁA!

Redakcja malydziennik
Ładuję....