RELIGIA

Kard. Marxowi kompletnie odbiło. Homolobby niszczy rodzinę i Kościół, a on je w tym wspiera

Kard. Reinhard Marx coraz dalej odjeżdża nie tylko od Ewangelii, ale nawet od zdrowego rozsądku i rozumu. W jego kraju parlament właśnie podjął decyzję o zniszczeniu tradycyjnej definicji rodziny, ale kardynał bardziej zainteresowany jest tym, żeby Kościół przeprosił za to, że nie protestował przeciwko prawu państwowemu, które niegdyś zakazywało homoseksualizmu.

Niemiecki hierarcha oznajmił, że podtrzymuje katolickie nauczanie na temat małżeństwa, ale jednocześnie – w wywiadzie dla Augsberger Algemeine – skrytykował Kościół za to, że nie walczył on o prawa osób homoseksualnych w Niemczech, a także uznał, że Kościół powinien przeprosić za to, że nie sprzeciwiał się prawu penalizującemu homoseksualizm. 

 

– Musimy przeprosić za to, że nie zrobiliśmy nic, by homoseksualiści nie byli prześladowani – mówił kardynał, który najwyraźniej zapomniał, że hitlerowcy mordowali także chrześcijan, Żydów, a także Polaków. – Niemieckie prawo przeciwko homoseksualistom zostało uchylone dopiero w 1994, a my jako Kościół nie zajmowaliśmy się tym – mówił kardynał.

 

Ale to nie wszystko. Kardynał w istocie podważył także naturalny charakter małżeństwa i uznał, że jego chrześcijańskie rozumienie jest tylko kwestią Kościoła. – Chrześcijańskie stanowisko to jedna sprawa. Ale odrębną kwestią jest, czy powinien wszystkie chrześcijańskie koncepcje wprowadzać do prawa państwowego – miał powiedzieć dla „La Croix”. Zdaniem hierarchy nie ma także powodów do przekonania, że wprowadzenie „małżeństw homoseksualnych” będzie prowadzić do akceptacji prawnej małżeństw trzyosobowych.

 

Czytając te wywiady aż trudno nie zadać pytanie, czy kard. Marx jest hierarchą Kościoła katolickiego, czy ukrytym zwolennikiem ideologii lewicy i homolobby. W jego słowach nie ma nic z ewangelicznego myślenia, ani z nauczania Pisma Świętego. Zamiast tego mamy w nich lewicową nowomowę i ideologiczny bełkot homolobby.

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Brazylijscy biskupi: SEKS POZAMAŁŻEŃSKI może być usprawiedliwiony w niektórych przypadkach

Redakcja malydziennik

Ojciec Święty szczęśliwie doleciał do Fatimy. "Tak jak Ty, będziemy obrazem świetlistej kolumny oświetlającej drogi świata, ukazując wszystkim, że Bóg mieszka pośród swego ludu"

Czujesz się sierotą? ON zastąpi Ci OJCA

Redakcja malydziennik
Ładuję....