RELIGIA

Kard. Kasper chce dalszego niszczenia nauki Kościoła. "W szczególnych przypadkach"

Prymat Piotrowy napotyka u niekatolików silne opory natury emocjonalnej. W ich przełamaniu służą osobiste spotkania. A na tym polu Franciszek jest bardzo skuteczny – zauważa kard. Walter Kasper.

Przez wiele lat stał on na czele Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Z tej perspektywy ocenia on zaangażowanie Franciszka w rozpoczęte już obchody 500-lecia reformacji. Zastrzega on, że w żadnym wypadku nie chodzi tu o świętowanie, lecz o wyznanie wspólnego grzechu podziałów oraz o celebrowanie tej jedności, którą daje nam chrzest.

 

Odnosząc się do zapowiedzianych już przez kard. Kocha prac nad wspólną katolicko-luterańską deklaracją o Kościele, Eucharystii i posłudze duchownej, „teolog Papieża” zauważył, że dobrym punktem wyjścia mógłby być dokument o podobnej treści opracowany już przez amerykański episkopat. Mam nadzieję, że deklaracja ta otworzy drogę do współudziału w Eucharystii w szczególnych przypadkach, zwłaszcza dla małżeństw i rodzin mieszanych – powiedział kard. Kasper.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Islamiści chcą zabić czeskiego misjonarza. Możesz pomóc uratować mu życie. Zobacz jak!

Redakcja malydziennik

Co za wyniki! Tylu chłopaków w seminariach już dawno nie było! Czyżby Zachód się budził?

Redakcja malydziennik

APOKALIPSA się zbliża! To nie fotomontaż, Matka Boża naprawdę płakała krwawymi łzami

Redakcja malydziennik
Ładuję....