ARCHIWUM

Kard. Gerhard Müller ostro: Nie rozumiem, jak godzą oni swoje poglądy z jasnymi słowami Jezusa

Zwolniony z urzędu prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller zaczyna o wiele mocniej formułować swoje zastrzeżenia wobec przeciwników odwiecznego nauczania Kościoła i samego Jezusa na temat małżeństwa.

Odnosząc się w wywiadzie dla „Il Foglio” do stwierdzeń kardynałów Christopha Schonborna i Waltera Kaspera, którzy twierdzą, że rozwodnicy w ponownych związkach mogą pod pewnymi warunkami przystępować do Eucharystii, kard.  Müller podkreślił, że ich opinie są sprzeczne z Nowym Testamentem. – Nie rozumiem, jak mogą oni pogodzić doktrynalne i teologiczne opinie sprzeczne z jasnymi słowami Jezusa i św. Pawła. Obaj czynią jasnym, że nie możesz zawrzeć małżeństwa po raz drugi, dopóki twój małżonek żyje – podkreśla kardynał. 

 

Nie jest także jasne dla kardynała, dlaczego papież Franciszek nie zdecydował się odpowiedzieć na Dubia czterech kardynałów, którzy zadają jedynie zupełnie fundamentalne pytania. – Nie rozumiem, dlaczego nie rozpoczęła się spokojna i rzeczowa dyskusja. Nie rozumiem, jakie są przeszkody. Po co pozwalać, aby pojawiały się i ujawniały publicznie napięcia? Dlaczego nie zorganizować spotkania, aby porozmawiać o problemach, które są rzeczywiście fundamentalne? – pytał kard. Müller.

 

Jego zdaniem, jak dotąd, nie pojawiła się poważna i teologicznie uzasadniona polemika z autorami „Dubia”. – Jak dotąd słyszałem jedynie obelgi i oskarżenia wobec tych kardynałów – dodał.

 

Kardynał jednoznacznie podkreślił także swoją lojalność wobec Franciszka. – Jestem lojalny wobec papieża, ale nie jestem pochlebcą – powiedział.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Kim Dzong Un wystrzelił RAKIETY! Japonia reaguje

Redakcja malydziennik

Radosław Sikorski przesluchiwany w sprawie zdrady dyplomatycznej

Redakcja malydziennik

Facebook znowu szaleje i usuwa prawicowe strony! KTO za TYM STOI?

Redakcja malydziennik
Ładuję....