ARCHIWUM

Kard. Gerhard Müller mówi jak jest… Niektóre Episkopaty zdradzają Magisterium Kościoła!!!

Kard. Gerhard Müller jasno i zdecydowanie przypomina, że w sprawie Komunii dla rozwiedzionych w nowych związkach nie może być żadnych wyjątków. A to oznacza, że nie mogą oni, o ile nie zdecydują się na życie w czystości, przystępować do Komunii Świętej.

Hierarcha podkreślił, że nie istnieje inna intepretacja adhortacji „Amoris laetitia”, bowiem tylko ta jest zgodna z dotychczasowym nauczaniem Kościoła. Kard. Müller wskazał także, że niestety pojawiły się odmienne intepretacje, ale jego zdaniem nie da się ich wybronić na bazie katolickiego nauczania.

 

„Są niestety pojedynczy biskupi i całe episkopaty, proponujący interpretację sprzeczną z dotychczasowym magisterium, dopuszczając do sakramentów osoby, które uparcie trwają w obiektywnych sytuacjach grzechu ciężkiego. Nie według tego kryterium powinno się interpretować «Amoris laetitia». Sam Papież Franciszek nazywa ją adhortacją tomistyczną, a zatem trzeba ją odczytywać w świetle św. Tomasza z Akwinu, który w kwestii dopuszczania do Eucharystii jest jasny pod względem dogmatycznym i ma wyczucie duszpasterskie względem poszczególnych osób” – dodał kard. Müller.

 

Trzeba powiedzieć, że to jest jedyna katolicka interpretacja „Amoris laetitia”. Innej, katolickiej, zwyczajnie nie ma. Kardynał mówi, jak jest.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Brigitte Macron w pierwszym wywiadzie zdradza, jakie wady ma jej znacznie młodszy mąż

Redakcja malydziennik

Prosto z mostu. Prof. Nowak: Pycha jest zakorzeniona w kulturze niemieckiej i przytłacza inne narody

Redakcja malydziennik

Paw na Polaka, czyli czerwona torba synonimem obciachu

Redakcja malydziennik
Ładuję....