RELIGIA

Kard. Dziwisz przekazuje go arcybiskupowi Jędraszewskiemu. NIEZWYKŁY DAR przyjaciela św. Jana Pawła II

"Papieski krzyż" od Piusa X, należący do biskupów krakowskich, przekazał w środę podczas konferencji prasowej w krakowskiej kurii były metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz nowemu metropolicie abp. Markowi Jędraszewskiemu.

"Pierwszy raz występujemy razem, aby powiedzieć, że jesteśmy jedno w Kościele. Jeden następuje po drugim, Kościół trwa, ludzie się zmieniają" – powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas spotkania. 

 

"Mówiąc o ciągłości chciałbym przekazać wyjątkowy dar, który mam nadzieję przyjmie. Tym darem jest krzyż, jaki otrzymał w czasie konsekracji w Rzymie bp krakowski Sapieha od Piusa X. Odziedziczył go potem kard. Wojtyła i po wyborze na papieża przekazał w Kaplicy Sykstyńskiej kard. Macharskiemu. Kard. Macharski ten krzyż przekazał później mnie, a ja dziś przy świadkach przekazuję go z najlepszymi życzeniami, aby przyniósł błogosławieństwo nowemu metropolicie" – powiedział kard. Dziwisz. 

 

"Ten dar, który otrzymałem, budzi wielkie wzruszenia. Pamiętam, że Ojciec Święty Jan Paweł II ten krzyż nosił. Nigdy sobie nie wyobrażałem, że dojdzie do tego momentu, że ten krzyż stanie się darem przekazanym mnie na kilka dni przed ingresem do Katedry Wawelskiej" – powiedział abp Jędraszewski. Jak podkreślił, jest to dla niego "wzruszająca i przejmująca chwila, ale towarzyszy jej poczucie wielkiej odpowiedzialności, jaką historię dane mu będzie tworzyć".

 

8 grudnia 2016 roku papież Franciszek przyjął rezygnację ks. kard. Stanisława Dziwisza z posługi metropolity krakowskiego i mianował nowym metropolitą krakowskim abpa Marka Jędraszewskiego. Ingres nowego metropolity odbędzie się w sobotę w Katedrze Wawelskiej. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

36 lat temu WYPEŁNIŁA się Fatima: Ali Agca oddał strzały do Jana Pawła II. "Nawet jeśli KGB zleciło zamach na Jana Pawła II, to nie będzie na ten temat ani jednego dokumentu"

Oto 12 powodów, dlaczego powinieneś pójść na Mszę Świętą!

Redakcja malydziennik

To największa tajemnica czasów! Zobacz SAM!

Redakcja malydziennik
Ładuję....