RELIGIA

Kard. Burke wysłany przez Watykan na Guam

Watykan wysyła kard. Raymonda Burke’a na Guam…

Nie, nie chodzi o zesłanie, ale o to, że to właśnie były prefekt Sygnatury Apostolskiej, został wyznaczony do przewodniczenia sądowi nad arcybiskupem Anthonym Apuronem, który jest oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich.

 

Arcybiskup Apuron jest oskarżony o to, że w latach 70. molestował seksualnie ministrantów. Jednak śledztwo, ani sprawa nie są proste, bowiem oskarżający nie stawiają się do wezwań i nie chcą zeznawać przed watykańskim sądem (arcybiskup nie ma sprawy karnej). 

 

Sprawa stała się znana w ubiegłym roku, na skutek działań grupy katolików. Gdy tylko stała się ona jasna Watykan odwołał ze stanowiska arcybiskupa Apurona, a na jego miejsce czasowo wysłał abp Savio Hon Tai Fai. W listopadzie 2016 roku mianowany został biskup kaodiutor Guam, którym został biskup Michael Jude Byrnes.

 

Arcybiskup Apuron jest związany z Drogą Neokatechumenalną, i także tego dotyczy część z zarzutów wobec niego. Zdaniem jego krytyków przekształcił on seminarium diecezjalne w seminarium neokatechumenalne. Konflikt z arcybiskupem doprowadził też do usunięcia z wyspy karmelitanek.

Źródło: CNS

Komentarze

Zobacz także

"Tu nie chodzi o cuda, ale o pokój". Franciszek w sobotę zakończył pielgrzymkę w Egipcie

Redakcja malydziennik

„Pamiętajcie niewierni, będziemy w Rzymie, będziemy w Rzymie”, „religia krzyża zostanie zniszczona”. Islamiści otwarcie zapowiadają, co jest ich celem!

Redakcja malydziennik

"Będzie to kara nieporównywalna z niczym, co widział świat" – poznaj to APOKALIPTYCZNE objawienie

Redakcja malydziennik
Ładuję....