RELIGIA

Kard. Burke: Bardziej od utraty tytułu lękam się Sądu Ostatecznego. MOCNY WYWIAD KARDYNAŁA

Nie ma i nigdy nie było terminu aktu formalnej korekty papieża w sprawie „Amoris laetitia” – podkreśla w nowym wywiadzie dla włoskiej gazety „LaVerita” kard. Raymond Burke. Hierarcha podkreśla także, że czterech autorów „Dubia” nie jest osamotnionych w swoim zaniepokojeniu.

Kardynał Burke zaznaczył także, że nie przejmuje się sugestiami, że mógłby stracić tytuł kardynalski. – Nie myślę o tym nawet – zaznacza. – Wiem oczywiście, że to możliwe. To się w historii zdarzało, że kardynał tracił swój tytuł. Ale ja wiem, co jest moim obowiązkiem i nie zamierzam z niego rezygnować – zaznaczył kard. Burke i dodał, że bardziej od straty tytułu obawia się pytań na Sądzie Ostatecznym o to, czy bronił Jezusa i Jego nauczania.

 

Z wywiadu wynika także, że nie ma konfliktu między czterema autorami Dubia. I kard. Brandmüller i kard. Burke są zdania, że zanim dojdzie do publicznego aktu korekty papieża, konieczne jest dokonanie tego w czasie spotkania osobistego i prywatnego. – Zgadzam się z kardynałem Brandmüllerem, że pierwszym krokiem jest prośba o prywatne spotkanie z Papieżem, by przedstawić na nim nieakceptowalne stwierdzenia „Amoris laetitia” i pokazać, dlaczego – w ten lub inny sposób – są one nieadekwatne do wyrażenia tego, co Kościół zawsze nauczał – podkreślił kardynał Burke.

 

Z wywiadu wynika także, że kardynał został źle zrozumiany, bowiem wcale nie twierdził, że akt formalnej korekty nastąpi tuż po uroczystości Objawienia Pańskiego, a jedynie sugerował, by w okresie Bożego Narodzenia zająć się świętowaniem. Zdaniem kardynała nie ma ustalonego żadnego momentu czasowego, w którym akt korekty miałby nastąpić.

Źródło: LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

Ojciec Święty zdradził, jaki ma ulubiony symbol! Ten symbol "wyraża, że nasza nadzieja nie jest ogólnikowa"

Redakcja malydziennik

Rewolucji ciąg dalszy. Prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa zapowiada, że warto dyskutować nad … (oczywiście w wyjątkowych sytuacjach)

Redakcja malydziennik

POSŁUCHAJ kolejnego odcinka Rekolekcji Wielkopostnych i przede wszystkim: nie narzekaj!

Ładuję....